Site languages:ČeskyEnglish
Slide 1 of 2

Celer bulva s natí 1ks

1 ks
39,90 Kč 39,90 Kč/ks
Země původu: Portugalsko,

Celer Vás překvapí jemně nasládlou chutí a hlavně svou šťavnatostí.

Celer bulva je velmi aromatická kořeněná zelenina s kořenitou chutí. Je významným zdrojem vitamínů skupiny B, karotenu a z nerostných látek vápníku a fosforu. 

Celer má velký podíl éterických olejů. Působí antibakteriálně, odplavuje jedovaté látky z lidského těla a léčí záněty močového měchýře. Je také vhodný pro lidi, kteří trpí cukrovkou. Pomáhá při léčbě pohybového aparátu. Díky komplexu vitamínů B posiluje nervy a mozek.

Použití

Aby bulvy celeru neztmavly, vkládají se do vody s octem. Napřed dobře omyjte kartáčkem pod sprchou vody, pak je tence okrájejte a vložte hned do okyselené vody.

Celer si najde ve vaší kuchyni své místo. Můžete ho využít do vývarů, omáček, směsí nebo si ho přidat do smoothie, jako právě v tomto receptu. 

Oloupejte a na kousky nakrájejte celer, zázvor a okurku. Všechny suroviny vložte do mixéru. Nakonec přilejte jablečnou šťávu a vše mixujte cca 30 vteřin. Pokud používáte čerstvá jablka, nakrájejte je nejprve na malé kousky a přidejte je do mixéru i s vodou. 

Nechte se inspirovat recepty od Romana Vaňka! Vyzkoušejte si například zeleninový vývar.

O výrobci

Odbytové družstvo LITOZEL je v současnosti jedním ze tří největších schválených odbytových organizací producentů zeleniny v ČR. Družstvo tvoří schopní malí i velcí pěstitelé zdravé zeleniny. IPZ = integrovaná produkce zeleniny - jedná se o zeleninu vypěstovanou pouze v České republice. Tato zelenina je denně kontrolovaná, není zbytečně přihnojovaná a je vypěstována šetrným způsobem bez použití zbytečných chemikálií. IPZ je produkce zeleniny vysoké kvality, která dává přednost ekologicky přijatelným metodám. Řadí se mezi konvenční a organickou produkci plodin, prosazuje snížení rizika přehnojování půdy a racionálnější využívání živin. Zelenina vypěstovaná v systému IPZ podléhá systematické kontrole nezávislého kontrolního orgánu.

Skladování

Ideální teplota pro skladování je okolo 5°C. Skladujte v chladnu a v temnu.

Výrobce

Odbytové družstvo LITOZEL
Masarykova 190
411 56, Bohušovice nad Ohří

Složení

Celer bulva s natí

Alergeny

Celer
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.