Slide 1 of 2

Celer bulva s natí 1ks

1 ks
Čerstvě sklizeno
29,90 Kč 29,90 Kč/ks
Český původ na rohlíku
Země původu: Česká republika,

Celer Vás překvapí jemně nasládlou chutí a hlavně svou šťavnatostí! Dáváme si záležet, abychom Vám už za šest hodin dodali od lokálních pěstitelů ty nejčerstvější kousky, které ještě ráno spokojeně odpočívaly v řádku u farmáře. Pojďte je s námi vyzkoušet!

Celer bulva je velmi aromatická kořeněná zelenina s kořenitou chutí. Je významným zdrojem vitamínů skupiny B, karotenu a z nerostných látek vápníku a fosforu. 

Celer má velký podíl éterických olejů. Působí antibakteriálně, odplavuje jedovaté látky z lidského těla a léčí záněty močového měchýře. Je také vhodný pro lidi, kteří trpí cukrovkou. Pomáhá při léčbě pohybového aparátu. Díky komplexu vitamínů B posiluje nervy a mozek.  Jedná se o produkt označený ochrannou známkou IPZ.

IPZ = integrovaná produkce zeleniny, tato zelenina je denně kontrolovaná, není zbytečně přihnojovaná a je vypěstována šetrným způsobem bez použití zbytečných chemikálií.

Použití

Aby bulvy celeru neztmavly, vkládají se do vody s octem. Napřed dobře omyjte kartáčkem pod sprchou vody, pak je tence okrájejte a vložte hned do okyselené vody.

Celer si najde ve vaší kuchyni své místo. Můžete ho využít do vývarů, omáček, směsí nebo si ho přidat do smoothie, jako právě v tomto receptu. 

Oloupejte a na kousky nakrájejte celer, zázvor a okurku. Všechny suroviny vložte do mixéru. Nakonec přilejte jablečnou šťávu a vše mixujte cca 30 vteřin. Pokud používáte čerstvá jablka, nakrájejte je nejprve na malé kousky a přidejte je do mixéru i s vodou. 

Nechte se inspirovat recepty od Romana Vaňka! Vyzkoušejte si například zeleninový vývar!

Čerstvě sklizeno

Věděli jste, že zeleninu a ovoce s označením “Čerstvě sklizeno” vám doručíme přímo od zelináře již za 6 hodin od sklizně?

Na Rohlíku najdete v sezóně lokální zeleninu a ovoce, u které vám můžeme garantovat, že se dostane na váš stůl za 6 až 48 hodin po sklizni. Je to díky tomu, že čerstvě sklizenou zeleninu nám vozí zelináři přímo na náš rohlíkovský sklad, odkud vám ji rovnou rozvážíme domů. Zelenina tak neputuje zbytečně v kamionech do meziskladů a prodejen, jako tomu je u kamenných obchodů. Na Rohlíku jde čerstvá zelenina z pole přímo k vám.

O výrobci

Odbytové družstvo LITOZEL je v současnosti jedním ze tří největších schválených odbytových organizací producentů zeleniny v ČR. Družstvo tvoří schopní malí i velcí pěstitelé zdravé zeleniny. IPZ = integrovaná produkce zeleniny - jedná se o zeleninu vypěstovanou pouze v České republice. Tato zelenina je denně kontrolovaná, není zbytečně přihnojovaná a je vypěstována šetrným způsobem bez použití zbytečných chemikálií. IPZ je produkce zeleniny vysoké kvality, která dává přednost ekologicky přijatelným metodám. Řadí se mezi konvenční a organickou produkci plodin, prosazuje snížení rizika přehnojování půdy a racionálnější využívání živin. Zelenina vypěstovaná v systému IPZ podléhá systematické kontrole nezávislého kontrolního orgánu.

Skladování

Ideální teplota pro skladování je okolo 5°C. Skladujte v chladnu a v temnu.

Výrobce

Odbytové družstvo LITOZEL
Masarykova 190
411 56, Bohušovice nad Ohří

Složení

Celer bulva s natí

Alergeny

Celer