Titbit Chilli Habanero - pálivost 9; sáček

50 g
39,90 Kč 798,00 Kč/kg
Země původu: Španělsko, Maroko,

Habanero je odrůda papriky čínské, její název je odvozen ze španělského pojmenování Havany. Jedná se o jednu z nejpálivějších paprik. Nezralé habaneros jsou zelené, ale v průběhu zrání svou barvu mění. Nejběžnější barvy papričky jsou oranžová a červená, ale i bílá, hnědá a růžová. Tato dekorativní paprička dorůstá velikosti 2–6 cm. Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík. Lahůdka pro všechny milovníky ostrých jídel. 

Použití

Paprička Habanero i přes vyšší pálivost si najde své příznivce a místo v řadě pokrmů. Z těchto chili papriček se vyrábějí dokonalé studené i teplé omáčky, pasty a dochucovadla. Známá je pasta Sambal vyrobená z chilli papriček, česneku, cibule, šalotky, soli, octa a cukru, nebo pasta Harissa - směs chilli papriček a česneku, typická pro severní Afriku. Častá je kombinace s koriandrem, olivovým olejem, rajčaty a další. Uplatní se také při zavařování a sušení.
Habanero omáčka: papričky opláchneme a odstraníme semínka a necháme trochu oschnout. Zvážíme a přidáme cca 10% soli a 10 % vinného octa. Vše rozmixujeme ve vhodném mixeru. Omáčku naplníme do malých lahviček nebo skleniček a necháme minimálně týden odpočinout. Habanero omáčka se hodí na marinování kuřecího, vepřového masa a hovězího masa. Ale i jako příloha zejména ke kuřecímu masu.
Při manipulaci s touto chili papričkou používejte rukavice.
Chilli papričky by se nikdy neměly konzumovat vcelku – mohly by způsobit i závažné poškození trávicího traktu!

Skladování

Papričky skladujte v chladu a suchu – ideálně v lednici v pootevřeném sáčku.

 

Složení

Chilli Habanero
Pálivost 9
I. jakost