Titbit

Zázvor čerstvý, balení

250 g
49,90 Kč 199,60 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

100+ zákazníků pravidelně nakupuje

Země původu: Brazílie, Čína,
Víte, že...
Lokální produkty a záruka čerstvosti

Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat.

Balení čerstvého zázvoru. Zázvor může mít žlutou, okrovou až červenou barvu, má výraznou pryskyřičnou vůni, jeho chuť je velmi výrazná, aromatická, slabě ovocná až citrusová a sladce pikantní.

Upozornění

Zázvor původem z Jižní Ameriky po rozkrojení může měnit barvu na lehce modrou až zelenou. Je to z důvodu oxidace dužniny po rozkrojení. Jedná se běžný jev pro zázvor vypěstovaný v této lokalitě.

Použití

Zázvor se používá na dochucení omáček i polévek. Hojně se využívá pro přípravu chutného a hlavně zdravého čaje, který prohřeje a pomůže proti nachlazení nebo chřipce. Zázvor do čaje můžete nastrouhat nebo jen nakrájet. Zázvor se také v kuchyni často přidává do ovocných i zeleninových nápojů smoothie. Z oddenků zázvoru se vyrábí zázvorový olej nebo marmelády. Své významné místo má zázvor v orientální kuchyni. Podává se v kombinaci s hovězím, kachním i kuřecím masem.

Nechte se inspirovat recepty od Romana Vaňka! Zázvor můžete využít například v receptu na králík na zázvorukachna na zázvoru s jablkymrkvový krém se zázvorem a ricottou nebo zázvorová limonáda.

Skladování 

Čerstvý zázvor je třeba skladovat na suchém chladném místě, nejlépe ve vzduchotěsně uzavřené nádobě. Volně položený v chladničce sesychá, na lomu či řezu okorává, případně může začít i ohnívat nebo plesnivět. Nakládaný zázvor v původním balení uchováváme také v chladu.

Složení

Zázvor