Slide 1 of 2

BIO Salát Lollo Biondo 1ks (cca 150g)

1 ks
Čerstvě sklizeno
22,90 Kč 22,90 Kč/ks
Český původ na rohlíku
Kategorie:
Země původu: Česká republika,

Popis produktu

Salát Lollo Biondo, který Vás překvapí lahodnou ořechovou chutí a hlavně svou šťavnatostí! Dáváme si záležet, abychom Vám už za šest hodin dodali od lokálních pěstitelů ty nejčerstvější kousky, které ještě ráno spokojeně odpočívaly v řádku u farmáře. Pojďte je s námi vyzkoušet!

Salát Biondo je jemnější a tónovanější. Je charakteristický kudrnatými listy s pevnou strukturou. Má minimum kalorií a jemně nakrájené listy zpestří každou salátovou směs. Navíc obsahuje mnoho hořčíku, který podporuje výkon svalů a posiluje srdce.

Jedná se o produkt označený ochrannou známkou IPZ.

IPZ = integrovaná produkce zeleniny, tato zelenina je denně kontrolovaná, není zbytečně přihnojovaná a je vypěstována šetrným způsobem bez použití zbytečných chemikálií.

Použití

Chutná výborně přelitý kořeněnými octovými nebo smetanovými zálivkami. V salátové míse se skvěle snoubí s těmito ingrediencemi: sýr, vejce, ryby, pečené maso a takřka všechny druhy zeleniny.

Vyzkoušejte tento recept na salát lollo biondo s rajčaty a kuřecím masem:

Kuřecí stehna uvaříme do měkka, přičemž vývar se dá použít na polévku. Maso obereme, ale tlusté maso a kůži nepoužijeme (můžeme například přilepšit našemu psímu miláčkovi), libové kousky nakrájíme. Připravíme si dvě cibule, které nakrájíme nadrobno a osmahneme na oleji. Přidáme maso, krátce osmahneme a necháme vychladnout. Salát Lollo Biondo nakrájíme nebo natrháme, přidáme nakrájená rajčata, opečené maso a promícháme. Dochutíme solí, pepřem a vmícháme zakysanou smetanu.

Čerstvě sklizeno

Věděli jste, že zeleninu a ovoce s označením “Čerstvě sklizeno” vám doručíme přímo od zelináře již za 6 hodin od sklizně?

Na Rohlíku najdete v sezóně lokální zeleninu a ovoce, u které vám můžeme garantovat, že se dostane na váš stůl za 6 až 48 hodin po sklizni. Je to díky tomu, že čerstvě sklizenou zeleninu nám vozí zelináři přímo na náš rohlíkovský sklad, odkud vám ji rovnou rozvážíme domů. Zelenina tak neputuje zbytečně v kamionech do meziskladů a prodejen, jako tomu je u kamenných obchodů. Na Rohlíku jde čerstvá zelenina z pole přímo k vám.

O výrobci

Tento salát byl výhradně pro Rohlik.cz vypěstován naším lokálním pěstitelem. Zakoupením tohoto salátu podporujete drobné zemědělce ve svém okolí. Rohlik.cz podporuje malé pěstitele.

Skladování

Skladujte zabalený v utěrce nebo v papírovém sáčku, vždy v lednici a nejlépe odděleně od ovoce.

Složení

Salát Lollo Biondo
I. jakost