Slide 1 of 3

Paprika bílá/červená na lečo - "ošklivka", balení

2 kg
Čerstvě sklizeno
59,90 Kč 29,95 Kč/kg
Český původ na rohlíku
Země původu: Česká republika,

Dejte s Rohlíkem šanci "ošklivé" zelenině, která by se jinak vyhodila. "Standardy krásy" běžných supermarketů tyto papriky nesplňují, plody mohou být pokroucené, začervenalé, vyskytuje se u nich určité procento tzv. suché vady, které nic neubírají na jejich chuti. 
Paprika kapie je skupina kultivarů druhu paprika setá, vyznačující se tím, že je sladká (nepálivá), neobsahující žádný kapsaicin, který způsobuje pálivost paprik. Kapie se vyskytují v různých barvách, od zelené přes žlutou až po červenou. V paprice najdeme celé spektrum minerálních prvků (sodík, draslík, vápník, hořčík, fosfor, železo, měď, zinek a mangan), ale také vitamíny A, B, D, E a zejména C, je bohatým zdrojem antioxidantů. V porovnání se zelenými kapiemi mají červené více vitamínů a živin. Také hodnoty karotenů jsou u červených kapií devětkrát vyšší. Pokud jde o vitamín C, obsahují ho červené kapie dvakrát víc než zelené. Červené i zelené kapie pak obsahují velké množství kyseliny p-kumarové.

Použití

Paprika je v našich kuchyních vděčným společníkem. Má velmi všestranné použití, syrové do zeleninových salátů, pomazánek, k plnění, pečení, grilování a nakládání.
Nakládané papriky: očištěné a usušené papriky pečeme na plechu při teplotě 150 stupňů zhruba 10 minut, poté je oloupeme a naplníme do sklenic, kam přidáme stroužek česneku a pár kuliček pepře. Můžete také přidat své oblíbené koření. Sklenice zalejte olivovým olejem, uzavřete a skladujte na suchém a temném místě.

Skladování

Papriky skladujte jako ostatní zeleninu v chladném a suchém prostředí, pokud možno co nejkratší dobu. V ledničce vydrží při teplotě kolem 5°C zhruba jeden týden.

 

Složení

Paprika bílá/červená na lečo
II. jakost