Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy
Slide 1 of 2

Hruška Nashi 1ks (cca 130g)

1 ks
22,90 Kč 22,90 Kč/ks
Země původu: Čína,

Nashi je ovoce mírného pásu, pocházející z asijského druhu hrušně, hrušně písečné. Někdy se s tímto ovocem lze setkat pod označením japonské nebo asijské hrušky. Původně pochází z Číny. Asijská odrůda hrušky je tvarově podobná jablku. Plod hrušky nashi má kulovitý až mírně zaoblený tvar, žluto-zelenou až žlutavou barvu nebo oranžovou až hnědou. Pokožka je hladká nebo hustě pokrytá lenticelami. Je šťavnatější a sladší než evropská hruška, vypadá a chutná jako kříženec mezi hruškou a jablkem, kříženec to ovšem není, jedná se skutečně o samostatný druh. Plody u nás jsou méně obvyklým druhem ovoce.

Použití

Nashi má nejlepší chuť, pokud je čerstvá a zejména syrová. Mnohem sladší je zbavená slupky, ale ani se slupkou vůbec není špatná. Pro svou křupavou, zároveň jemnou, sladkou bílou dužinu je oblíbenou přísadou do ovocných koktejlů. Říká se, že je tato hruška nejlepší čerstvá a syrová. Nebojte se ji ale využít i při pečení různých druhů masa, třeba zvěřiny. Skvěle se hodí do sladkokyselých omáček, marinád a na zavařování. Proto ji můžete vyzkoušet při přípravě džemů, přesnídávek nebo smoothies. Při jejím zpracování si ale dejte pozor. Hrušky, stejně jako jablka, velmi rychle hnědnou. Můžete je pokapat citronovou šťávou, která jim v tom zabrání.

Nashi nepatří mezi vitamínové bomby, ale najdete v ní například kyselinu listovou, vlákninu nebo vitamin C. Dále se pyšní přirozeně nízkým obsahem tuku a obsahuje antioxidanty lutein a zeaxantin. Oba tyto antioxidanty mají pozitivní efekt na náš zrak. 

Složení

Hruška Nashi
I. jakost