Brambory červené konzumní pozdní, síť

2 kg
Bez éček
49,90 Kč 24,95 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Popis produktu

Tyto brambory mají trvalou kvalitu, pevné a nerozvářivé hlízy, mají specifickou chuť. "Červené" brambory jsou vhodné pro vaření ve slupce, ale i loupané. Používají se na saláty i jako přílohy. Varný typ AB

Jelikož se sklízejí mechanicky a poté se perou, stává sem, že mají na sobě drobné oděrky, které však bramborám neubírají na jejich celkové kvalitě.

Použití

Určeno k tepelnému zpracování.

Brambory slouží především jako příloha k masitým pokrmům, ale lze je použít také např. na přípravu salátů. Co třeba připravit si tento chutný salát z červených brambor a řepy:

6 ks brambory a 4 ks červené řepy uvařte ve slupce doměkka a po vychladnutí oloupejte a nakrájejte na kostičky. 2 vejce uvařte natvrdo, nechte zchladnout, oloupejte a nakrájejte na kostičky. Na drobné kousky nasekejte cibuli a pokrájejte hrst cherry rajčátek. Poté vše dejte do mísy. 80 ml olivového oleje promíchejte se solí, pepřem, utřenými 2 stroužky česneku a 3 lžícemi nadrobno nasekané petrželky. Zálivku přidejte do salátu a opatrně promíchejte. Nakonec vmíchejte i jemně našlehanou 1 zakysanou smetanu.

Skladování

Nutno skladovat ve tmě, v suchu a chladu. Ideálně při teplotě 2 - 4 °C.

 

 

Složení

Brambory červené konzumní pozdní
Odrůda Rossara
I. jakost