Čerstvá pasta Linquine Sepie

330 g
Od českého farmářePrémiová kvalita
69,90 Kč 211,82 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Popis produktu

Název linguine v italštině znamená "malé jazyky". Linguine se také nazývají trenette nebo bavette. Do těsta je přidáván inkoust sépie. Jsou vhodné k mořským plodům, velice jemné a chutné.

Použití

Po rozbalení vhoďte do vroucí osolené vody a vařte 2-3 minuty.

Příběh Čerstvé pasty

Společnost Čerstvá pasta vznikla v létě roku 2012, ze snahy pana majitele Jana Blažka, který je vášnivým milovníkem italské kuchyně. V té době nebylo možné v Česku koupit čerstvou pastu bez konzervantů. Pan Blažek sám provozoval několik restaurací. Jednu z nich měl i v italském horském středisku Cavalesse, kde nahlédl do tajů tamní gastronomie. Své zkušenosti následně předal svým zaměstnancům a začal nabízet čerstvou pastu do kvalitních restaurací a poté také prodávat na farmářských trzích. 

Na obrázku může být: text

O výrobci

Čerstvá pasta je malá firma rodinného formátu z obce Kolová u Karlových Varů. Vyrábí vše s láskou a z těch nejlepších dostupných surovin. Už osmým rokem se zaměřuje na výrobu Italské chlazené pasty z kvalitní semolinové mouky. Jelikož je mouka pro jejich pastu nejdůležitější vstupní surovinou, mají vlastní malou mlýnici v Itálii. Díky mouce jsou jejich těstoviny tak chutné a krásně pórovité. Pro výrobu dále používají italská, přírodní formou pasterovaná vajíčka. Těstoviny Čerstvá pasta jsou více vaječné, a proto jsou tak krásně žluté a nedobarvované. 

Od roku 2013 se jejich výroba rozšířila o chlazené omáčky a pesta. Suroviny nakupují převážně u farmářů nebo regionálních prodejců.  Nepoužívají žádné konzervanty ani emulgátory, vše je stoprocentně čerstvé.

Skladování

Doba spotřeby je díky naprosté čerstvosti 10 dní.

Výrobce

Čerstvá pasta - Jan Blažek
Kolová 216
362 14  Karlovy Vary
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 7 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 2 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Pšeničná semolinová mouka z tvrdé pšenice40 %
Hladká mouka40 %
Inkoust sépie pasterované vejce20 %
Pitná voda
Rýžová mouka2 %

Alergeny

Obiloviny obsahující lepek
Korýši
Vejce

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota3049 kJ/ kcal
Tuky3.2 g
z toho nasycené mastné kyseliny g
Sacharidy24 g
z toho cukry0 g
Bílkoviny43 g
Sůl0 g
Vláknina0 g