Treska - Cod filet s kůží z Barentsova moře

cca 260 g
Bez éček
cca 103,97 Kč 399,90 Kč/kg
Země původu: dle aktuální nabídky
pro přesnou informaci kontaktujte zákaznickou podporu

Popis produktu

Treska obecná (latinsky Gadus morhua, britský název je Cod filet) je velmi oblíbená pro své chutné jemné maso s minimem kostí. Vy si můžete pochutnat na tresce z divokého odchytu v Barentsově moři. Právě zdejší chladné čisté vody a dostatek potravy pozitivně ovlivňují kvalitu masa tresek.

Filety prošly hlubokým zamrazením a byly rozmrazeny za přísně kontrolovaných teplot. Tento postup nelze zaměňovat s domácím rozmrazováním.

Použití

Bílé vysoké maso se hodí ke všem kuchyňským úpravám: pečení, smažení, grilování, dušení, vaření v páře. Je libo fish and chips?

Vyzkoušejte tento recept na zapečenou tresku po portugalsku:

Brambory uvařte ve slupce do poloměkka. Nechte vychladnout, oloupejte a pokrájejte na plátky. Překrojte cibuli na polovinu, nakrájejte na půlměsíčky a na pánvičce mírně poduste (zesklovaťte). Na drobné kousky rozsekejte česnek. Dno pekáče vytřete olejem a rozložte polovinu pokrájených brambor. Na brambory rozetřete polovinou podušené cibule a přes ni rozsypte polovinu pokrájeného česneku. Rozložte kousky ryby, osolte a opepřete.

Opakujte, jen v opačném vrstvení - zbytek česneku, cibule a navrch brambory. Jako poslední rozetřete po bramborách sýrovou omáčku a můžete trochu posypat sladkou paprikou. Dejte zapéci do předehřáté trouby - asi na 20 minu. Píchnutím jehlice nebo nože zkontrolujte, že je vše propečené. Podáváme například s rozpečenou bagetkou.

Skladování

Skladujte při teplotě 0–2 °C.

 

 

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 3 dny.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 2 dny.

Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Treska obecná (Gadus morhua)

Alergeny

Ryby