Avokádo BIO k dozrání1ks

160 g
Bez éček
49,90 Kč 311,88 Kč/kg
Země původu: Španělsko, Mexiko, Peru,

Popis produktu

Avokádo v BIO kvalitě.  Avokádo je v nazrálém stavu tzv. "ready to eat".

Avokádo je ovoce, plod hruškovce přelahodného. Zralý plod je zvenku tmavozelené až černé barvy, uvnitř měkký a světležlutý. Dužina se dobře roztírá. Ve středu plodu se nachází kulatá nejedlá pecka. Avokádo je bohatým zdrojem minerálních látek draslíku, mědi, magnezia, fosforu a vitaminy C, E, K, H, B3 a B5 (kyseliny pantothenové). Dužina obsahuje jen mizivé množství cukru, zato na ovoce má nezvyklé množství tuku (složení mastných kyselin se podobá olivovému oleji).

Avokádo je v současné době jednou z nejpopulárnějších zdravých potravin. Vědecké výzkumy ukázaly, že konzumace jednoho avokáda denně může snížit hladinu nezdravého cholesterolu v těle stejně jako některé léky.

Použití

Avokádo má jemnou, ořechovitou chuť a konzumuje se samostatně jako ovoce, nebo součást různých salátů, příloh k masům a pro různé speciality. Poloviny avokáda bývají plněny kraby, ančovičkami nebo sýrem a používají se také jako náplň sendvičů a pod. Neupravují se tepelně, neboť vzhledem k obsahu taninu hořknou. Vyrábí se z nich zmrzlina i slazené a mražené krémy. Avokádo je považováno za jeden z nejvýživnějších plodů vůbec.

Ochutnejte avokádové smoothie připravené podle následujícího receptu:

Z avokáda vyberte lžící dužinu do mixéru. Přidejte 350 ml plnotučného mléka (nebo jakékoli rostlinné alternativy), 1,5 lžíce limetové šťávy, 2 lžičky tekutého medu, hrst polníčku a rozmixujte dohladka. Rozdělte do sklenic a ozdobte bazalkou. 

Skladování

Doporučujeme skladovat v lednici při 2-4°C.

Složení

Bio avokádo
Kalibr 24