-28 %

Frico

Frico Old Dutch Master Gouda sýr 48% výkroj

180 g
Akce do 23. 6.
89,90 Kč  126,50 Kč
499,44 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

40+ zákazníků pravidelně nakupuje

Země původu: Holandsko,
Víte, že...
Lokální produkty a záruka čerstvosti

Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat.

Přírodní zrající sýr typu Gouda původem z Nizozemí.

Old Dutch Master už svým názvem napovídá, že se jedná o klenot mezi tradičními holandskými sýry. Vyrábí se z čerstvého mléka od volně pasoucích se krav a následně zraje dlouhých 40 týdnů v povoskovaných bochnících na dřevěných policích. Má žlutou kůrku a krásně krémovou texturu. Jeho chuť je výrazná a intenzivní.

Pokud v nákupní tašce objevíte sýr ve tvaru válečku, máte rozhodně důvod k oslavě – vyšlo na vás totiž tzv. srdce sýra, tedy prostředek sýrového bochníku, ze kterého výrobci při ochutnávkách vykrajují právě ty nejchutnější a nejvyzrálejší porce.

Největší poklad Holanďanů

Sami Holanďani považují obyčejnou čistou Goudu se svojí jemně krémovou, máslovou a lehce oříškovou chutí za svůj největší poklad, a v ledničce žádné nizozemské rodiny nechybí pořádný kus tohoto lahodného sýru.

Použití

Gouda je svou chutí ideální doplněk k sušším bílým vínům, ale i ke světlému pivu. Skvěle se také hodí k čerstvému pečivu a černým olivám. 

O výrobci

Příběh společnosti FrieslandCampina začal v roce 1871, kdy se farmáři rozhodli spojit síly v místních družstevních mlékárnách a zajistili si tak své postavení na trhu. Podnik se zaměřuje na produkci mléčných produktů, ve kterých naleznete tradiční mléčné nápoje, dezerty, jogurty a sýry, ale specializuje se i na výrobu kojenecké stravy. FrieslandCampina se snaží jít v souladu s přírodou a zajišťuje tak lepší podmínky nejen pro zvířata, lidstvo, ale i pro samotné farmáře.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě 4–8 °C.

Výrobce

Friesland Campina
Stationsplein 4
3818 LE  Amersfoort
Holandsko

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 78 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 30 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Kravské pasterované mléko
Jedlá sůl1.6 %
Mléčné kultury
Syřidlo
Barvivo
E160b - Annatto, Bixin, Norbixin

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1832 kJ/441 kCal
Tuky36 g
z toho nasycené mastné kyseliny25 g
Sacharidy0 g
z toho cukry0 g
Bílkoviny28 g
Sůl1.6 g
Vláknina g

Alergeny

Mléko
Garantem a dodavetelem informací o éčkách je nezávislá organizace Fér potravina.
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.