Frico Old Dutch Master Gouda sýr 48% výkroj

180 g
Prémiová kvalita
 129,90 Kč 721,67 Kč/kg
Kategorie:
Země původu: Holandsko,

Přírodní zrající sýr typu Gouda původem z Nizozemí.

Old Dutch Master už svým názvem napovídá, že se jedná o klenot mezi tradičními holandskými sýry. Vyrábí se z čerstvého mléka od volně pasoucích se krav a následně zraje dlouhých 40 týdnů v povoskovaných bochnících na dřevěných policích. Má žlutou kůrku a krásně krémovou texturu. Jeho chuť je výrazná a intenzivní.

Pokud v nákupní tašce objevíte sýr ve tvaru válečku, máte rozhodně důvod k oslavě – vyšlo na vás totiž tzv. srdce sýra, tedy prostředek sýrového bochníku, ze kterého výrobci při ochutnávkách vykrajují právě ty nejchutnější a nejvyzrálejší porce.

Největší poklad Holanďanů

Sami Holanďani považují obyčejnou čistou Goudu se svojí jemně krémovou, máslovou a lehce oříškovou chutí za svůj největší poklad, a v ledničce žádné nizozemské rodiny nechybí pořádný kus tohoto lahodného sýru.

Použití

Gouda je svou chutí ideální doplněk k sušším bílým vínům, ale i ke světlému pivu. Skvěle se také hodí k čerstvému pečivu a černým olivám. 

O výrobci

Příběh společnosti FrieslandCampina začal v roce 1871, kdy se farmáři rozhodli spojit síly v místních družstevních mlékárnách a zajistili si tak své postavení na trhu. Podnik se zaměřuje na produkci mléčných produktů, ve kterých naleznete tradiční mléčné nápoje, dezerty, jogurty a sýry, ale specializuje se i na výrobu kojenecké stravy. FrieslandCampina se snaží jít v souladu s přírodou a zajišťuje tak lepší podmínky nejen pro zvířata, lidstvo, ale i pro samotné farmáře.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě 4–8 °C.

Výrobce

Friesland Campina
Stationsplein 4
3818 LE  Amersfoort
Holandsko

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 80 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 30 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.