Krevety vařené 40/60

1 kg
499,90 Kč 499,90 Kč/kg
Země původu: Ekvádor,

Krevety jsou velikosti 40/60. Toto označení udává, že jedno kilo obsahuje cca 40–60 krevet. Tedy čím nižší číslo, tím jsou krevety větší.

Oblíbenou mořskou pochoutkou jsou krevety, které jsou v gastronomii ceněny díky rychlé přípravě. Neobsahují téměř žádný tuk, a proto jsou skvělé jako součást zdravého životního stylu

Krevety prošly hlubokým zamrazením a byly rozmrazeny za přísně kontrolovaných teplot a tento postup nelze zaměňovat s domácím rozmrazováním. Tyto procesy se používají i v tradičních rybářských zemích pro lepší dostupnost a zachování chuťových i vizuálních vlastností.

Výsledek obrázku pro krevety s citronovou travou

Použití

Krevety jsou již vařené. Nejprve je vyloupejte a poté je můžete dále upravovat.

Krevety mají v gastronomii široké využití. Mohou se smažit, grilovat nebo dusit. Jsou výborné v kombinaci s bylinkami, citronem nebo ostřejším kořením jako je zázvor, chilli nebo kari. Chuťově ladí také s bílým vínem. Vyzkoušejte následující recept:

Nakrájejte česnek a opečte ho na pánvi s rozehřátým rostlinným olejem. Až česnek bude hnědnout, přidejte nakrájená rajčata, cuketu, papriku a koření podle chuti. Všechny ingredience dusíme několik minut. Následně přidáme očištěné krevety a vaříme několik minut. Servírujeme s rýží.

Skladování

Skladujte při teplotě 2–6 °C.

 

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 3 dny.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 2 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Krevety (Penaeus vannamei)
Jedlá sůl
cukr
Konzervant
E330 - Kyselina citronová
E223 - Disiřičitan sodný

Alergeny

Korýši
Oxid siřičitý a siřičitany
Garantem a dodavetelem informací o éčkách je nezávislá organizace Fér potravina.
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.