Dýně Sweet dumpling 1 ks (cca 700 g)

1 kg
34,90 Kč 34,90 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Nakupujte přímo z receptů za pár sekund

Dýně Sweet dumpling má krémově bílou barvu se zeleným žebrování. Dužina této dýně je oranžová, šťavnatá, velmi sladká a má vynikající lehce oříškovou chuť.

Použití

Tato dýně může sloužit jak pro dekorativní účely, tak také ke konzumaci. Výborná je příprava zapékaných mini pochoutek.

Tip! Upečte si např. plněnou dýni Sweet dumpling podle následujícího receptu.

Troubu předehřejte na 190 °C. Nejdříve zkontrolujte, zda dýně stabilně stojí (nekutálejí se). Pokud je potřeba, uřízněte jim spodek – jenom tolik, aby stály. Uřízněte vršky a vydlabejte semínka. Na plech nakapejte olej, dýně položte hlavou vzhůru a upečte doměkka. Trvá to asi 20 minut, a poznáte to tak, že nožem půjde dýně jednoduše propíchnout. Na posledních 5 minut můžete na plech přidat vršky dýní. Během pečení uvařte pohanku: v 1,5 násobku vody přiveďte k varu, jemně osolte a nechte dojít pod pokličkou. Slaninu nakrájejte na menší nudličky anebo kostičky a na pomalém plameni nechte opékat. Odložte si 2–3 lžíce vypečeného tuku. Pórek nakrájejte na kolečka a pokud vám zbyl kousek dýně, nakrájejte ji na malé kousky a i s pórkem pomalu opékejte, až pórek začne zprůhledňovat. Osolte, hodně opepřete, přidejte tymián, protlačte 2 stroužky česneku a důkladně promíchejte. Nahrubo nastrouhejte sýr. Smíchejte pohanku, slaninu, pórek a sýr (trošku sýra si odložte na konec). V případě potřeby dosolte. Do odloženého tuku protlačte 1 stroužek česneku. Do upečených dýní mašlovačkou vetřete česnekový tuk, naplňte pohankovou směsí a ještě posypte sýrem. Vraťte do trouby a nechte zapéct cca 10 minut až začne sýr zlátnout a máte hotovo. Servírujte s listy salátu.

Přejeme dobrou chuť.

O výrobci

Odbytové družstvo LITOZEL je v současnosti jedním ze tří největších schválených odbytových organizací producentů zeleniny v ČR. Družstvo vzniklo v roce 2002 spojením 16ti základních členů. Během následujích let prošlo určitým vnitřním vývojem, kde se zvedl počet členů na 33. Po zvládnutí počátečního náporu organizačních úkolů se muselo přistoupit k nepopulárnímu kroku a to k rozloučení se členy, kteří nebyli schopni produkovat kvalitní zboží a dále s těmi, kteří nechtěli či nemohli dodržovat přísná pravidla.

V současné době je družstvo složeno ze 14 členských podniků. Jedná se o 11 fyzických a 3 právnické osoby, které v produkovaly zeleninu cca na 1750 hektarech. Na 80 % plochy se pěstuje zelenina v systému IPZ (Integrovaná produkce zeleniny), což je kontrolovaný systém s použitím postupů, šetrných k životnímu prostředí. V současné době tři největší členové družstva mají certifikát GLOBALGAP a u dalších se na něm pracuje.

Skladování

Skladujte při 10–15 °C na dobře větraném místě.

Výrobce

Odbytové družstvo LITOZEL
Masarykova 190
411 56  Bohuňovice nad Ohří
Česká republika

Složení

Dýně Sweet dumpling