Slide 1 of 2

Ananas Sweet gold extra velký 1ks (cca 1,8kg)

1 ks
79,90 Kč 79,90 Kč/ks
Země původu: Kostarika, Panama,

Velký šťavnatý ananas, který si oblíbíte díky své sladké chuti.

Ananas je lahodné exotické ovoce, bez kůry obsahuje téměř 86 % vody. Má tlustou a tvrdou slupku, která může být žlutá, hnědá nebo i zelená. Jádro ananasu je žluté a má výtečnou vůni a chuť.

Ananas je vhodný při střevních potížích, zmenšuje otoky, má detoxikační a čistící účinky. Je výborným pomocníkem při zvyšování objemu svalové hmoty a slouží jako prevence proti srdečním onemocněním. Ananas je velkým zdrojem vitamínů, vápníku, železa, fosforu a další. Obsahuje také bromelain, který napomáhá trávení.

Použití

Ananas se většinou konzumuje čerstvý, hodí se na dopolední či odpolední svačinu. Ananas můžete použít do ovocných salátů, řezů, koktejlů nebo smoothie. Dají se z něho připravovat i teplé pokrmy, zejména se používá do exotických jídel. Kromě různých moučníků, závinů a jiných sladkých pokrmů můžeme ananas připravit i naslano.

Hodí se do zapékaných jídel, pod různé druhy mas, na pizzu, do rizota nebo jako příloha k masu. Ananas můžete smažit, zapékat i grilovat. Pokud ho ogrilujete, cukr v něm zkaramelizuje, zároveň si však zachová nakyslou chuť a je dokonalou přílohou k masové pečínce. Ananasovou šťávu můžete přidat do marinovací směsi na maso, která udělá z masa velmi křehký a libový plátek. 

Zpříjemněte si den osvěžujícím ananasovým smoothie.

Do mixéru vložte rozkrájený ananas, banán a pomerančovou šťávu. Roxmizujte a podávejte ozdobený čerstvým ovocem.

Přejeme dobrou chuť!

Skladování

Zralý ananas se musí co nejrychleji spotřebovat. Nezralý ananas můžete nechat až dva týdny zrát. Skladujte při teplotě 10-15 °C.

Složení

Ananas
Kalibr 7