Rohlík BEZ KOMPROMISU

Rohlik.cz Meduňka v květináči

1 ks
48,50 Kč 48,50 Kč/ks

Doručení už do 60 minut

100+ zákazníků pravidelně nakupuje

Cena pro Premium: 41,22 Kč
Země původu: Česká republika,
Víte, že...
Lokální produkty a záruka čerstvosti

Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat.

Meduňka je oblíbená bylinka, známá především pro své zklidňující účinky. Původem je z Asie, kde se dodnes volně vyskytuje, najdete ji ale i v Evropě, kde se pěstuje na polích či zahradách. 

  • Váha zelené hmoty: 30+ g/ks.

Pár slov od meduňky …

Vyrostla jsem na Moravě, abych udělala váš den chutnějším. Doma ze mě sundejte obal, který prosím zrecyklujte. Pravidelně mě zalévejte zespodu, dopřejte mi dostatek světla, pokojovou teplotu nad 12 °C a nenechte mě dlouho čekat na naše společné vaření. Já z vás za to udělám pravého gurmána.

Použití

Meduňka dodává pokrmům jemný citrónový nádech. Může se přidávat do sladkých jídel, ovocných dezertů či koktejlů. Velmi se hodí k rybám a kuřatům, při vaření však meduňka ztrácí aroma. Ze sušené meduňky se připravuje čaj na spaní a zklidnění nervů.

Meduňku je možné i sušit. Je ale nutné sušení co nejvíce urychlit, protože při pomalém sušení hnědne.

O výrobci

Lidé z Bylinky.cz pro vás pěstují bylinky na Znojemsku v jednom z nejmodernějších skleníků v Evropě už od roku 2012. Základy firmy stojí na úctě k životnímu prostředí. V boji proti škůdcům nasazují jejich přirozené predátory a výtažky z rostlin. Téměř stoprocentně využívají obnovitelné zdroje energie a k zavlažování používají výhradně dešťovou vodu.

Kam s obalem? 

Složení

Meduňka v květináči