Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy
Slide 1 of 2

Citrony chemicky neošetřené, sáček 4ks

500 g
69,90 Kč 139,80 Kč/kg
Země původu: Španělsko,

4 ks velkých, chemicky neošetřených citronů. Lehké povrchové vady na citrusech jsou způsobeny vlivem počasí a ošleháním větvičkami při růstu plodů. Na chuti a kvalitu dužinu nemá vliv.
Citron je plod citronovníku a údajně pochází z jihovýchodní Asie. Dnes se ve velké míře průmyslově pěstují v Itálii. 
Citrony obsahují velké množství kyseliny askorbové a kyseliny citronové, proto se využívají jako přírodní okyselovadlo do řady pokrmů, nebo se z nich mačká kyselá šťáva. Dále obsahují bioflavonoidy, pektin, vonné silice, provitamin A, vitamin B. Jsou též zdrojem vápníku, draslíku, fosforu, hořčíku, železa, zinku a dalších.  

Jedná o citron, který se pouze po sběru chemicky neošetřuje.

Použití

Citrony většina z nás běžně v kuchyni používá. Citronová šťáva, kůra a slupka se uplatňuje v široké škále jídel a nápojů, marinád, marmelád, likéru, plátky citronu jídlo a pití zdobíme. Citronová kůra se používá k přidávání chuti do pečiva, pudinků, rýže a dalších pokrmů. Citronovou šťávou kyselíme, používáme ji k výrobě limonády, různých nápojů a koktejlů. Citronová šťáva je také používána jako krátkodobá konzervační látka na některých potravinách, které mají tendenci oxidovat a zhnědnout po krájení, jako jsou jablka, banány, avokádo. Během jídla neutralizuje citron tuk a olej v pokrmech, po jídle podporuje zažívání tučných pokrmů.

Skladování

Citrony se uchovají čerstvé co nejdéle, když je vložíte do uzavíratelného plastového nebo obyčejného sáčku a dáte do ledničky.

 

 

Složení

Citróny
I. jakost