Milí zákazníci, poptávka po naší službě se dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více zákazníků, omezujeme počet objednávek na jeden den na osobu. Počet položek nákupu je pak omezen na 35. Rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami, výjimku mají pouze senioři a ZTP. Plaťte prosím předem platební kartou. Současně pozastavujeme vracení nákupních tašek a zákazníky v karanténě prosíme, aby nám nevraceli vratné obaly. Všechny Vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Pitahaya (dračí ovoce), bílá dužina (cca 300g)

1 ks
139,90 Kč 139,90 Kč/ks
Země původu: Kambodža, Malajsie, Thajsko, Vietnam,

Pitahaya je označení pro některé druhy cereusovitých kaktusů a pro jejich, často jedlé, plody. Široce v tropech pěstované jsou některé druhy rodu Hylocereus, které dávají velké plody zvané též dragon fruit a dovážené do obchodů v Evropě.
Silná slupka bývá zelenorůžová, křiklavě růžová až karmínově červená a je pokryta několika výraznými šupinovitými výrůstky, které tvarem připomínají plameny. Dužnina červené pitahaye je bílá nebo karmínově červená s četnými malými černými semínky, která jsou bohatá na tuky. Je velmi šťavnatá, mírně nasládlá, nevýrazné chuti připomínající meloun. Dužina je bez tužších vláken a obsahuje asi 90 % vody. Obsahuje hodně železa, vápníku a fosforu, vitamíny B, C, E, antioxidanty jako je betacyanin a fenolové sloučeniny. Snižují hladinu kyseliny močové v krvi a jsou tak prevencí dny. Olej v semenech má projímavý účinek.

Použití

Pro její méně výraznou chuť ji doporučujeme servírovat samotnou – vychlazenou a ochucenou šťávou z limetky, nebo naopak jako doplněk k vyrázným ingrediencím. Aby vynikl její dekorativní vzhled, podáváme ji podélně rozříznutou nebo krájenou jako meloun. Semínka mají příjemnou oříškovou chuť a obsahují mnoho zdraví prospěšných látek, které však tělo vstřebá pouze tehdy, když jsou semínka rozkousána.
Ovocný salát s dračím ovocem: dračí ovoce, jahody, banány, jablka - či jiné sezónní ovoce rozkrájejte na malé kousky a promíchejte, nechte chvíli odstát a dochuťte medem nebo datlovým sirupem a skořicí.

Skladování

Uskladňuje se na chladném a suchém místě, dál od přímého tepla a slunečního záření.

Složení

Pitahaya (dračí ovoce)