Pitahaya (dračí ovoce), bílá dužina (cca =310g)

1 ks
119,90 Kč 119,90 Kč/ks
Země původu: Vietnam,

Popis produktu

Pitahaya je označení pro některé druhy cereusovitých kaktusů a pro jejich, často jedlé, plody. Široce v tropech pěstované jsou některé druhy rodu Hylocereus, které dávají velké plody zvané též dragon fruit a dovážené do obchodů v Evropě.
Silná slupka bývá zelenorůžová, křiklavě růžová až karmínově červená a je pokryta několika výraznými šupinovitými výrůstky, které tvarem připomínají plameny. Dužnina červené pitahaye je bílá nebo karmínově červená s četnými malými černými semínky, která jsou bohatá na tuky. Je velmi šťavnatá, mírně nasládlá, nevýrazné chuti připomínající meloun. Dužina je bez tužších vláken a obsahuje asi 90 % vody. Obsahuje hodně železa, vápníku a fosforu, vitamíny B, C, E, antioxidanty jako je betacyanin a fenolové sloučeniny. Snižují hladinu kyseliny močové v krvi a jsou tak prevencí dny. Olej v semenech má projímavý účinek.

Použití

Pro její méně výraznou chuť ji doporučujeme servírovat samotnou – vychlazenou a ochucenou šťávou z limetky, nebo naopak jako doplněk k vyrázným ingrediencím. Aby vynikl její dekorativní vzhled, podáváme ji podélně rozříznutou nebo krájenou jako meloun. Semínka mají příjemnou oříškovou chuť a obsahují mnoho zdraví prospěšných látek, které však tělo vstřebá pouze tehdy, když jsou semínka rozkousána.
Ovocný salát s dračím ovocem: dračí ovoce, jahody, banány, jablka - či jiné sezónní ovoce rozkrájejte na malé kousky a promíchejte, nechte chvíli odstát a dochuťte medem nebo datlovým sirupem a skořicí.

Skladování

Uskladňuje se na chladném a suchém místě, dál od přímého tepla a slunečního záření.

Složení

Pitahaya (dračí ovoce)