Slide 1 of 2

Titbit Baby chřest zelený, vanička

200 g
129,90 Kč 649,50 Kč/kg
Země původu: Keňa,

Baby chřest není třeba loupat, stačí pouze oříznout spodní části stonků (tam, kde byl řez) a chřest lehce propláchnout vodou. Pozor na manipulaci – pokud chcete, aby chřest zůstal vcelku, je třeba s ním zacházet velmi opatrně, je opravdu křehký a snadno se láme. 

Konzumace chřestu je zdraví prospěšná. Chřest obsahuje mnoho vlákniny a vitamínů: beta-karoten, vitamíny B, vitamín C, E a K, kyselinu listovou, kyselinu asparagovou, esenciální oleje a také riboflavin. Ze stopových prvků obsahuje vápník, fosfor, hořčík, draslík, zinek, železo a jód. Chřest je díky svému nízkému obsahu cukrů vhodný jako dietní strava. Chřest je vyhlášeným pozitivním vlivem na funkci ledvin a močové cesty, brání zadržování vody v těle a podporuje její vylučování. V neposlední řadě je chřest také vyhlášeným afrodisiakem.

Použití

Před vařením můžeme z chřestu udělat pomocí provázku malou „otýpku“, abychom jej pak při vyjmutí z vody nepoškodili nebo jej nemuseli vytahovat jednotlivě. Baby chřest stačí povařit velmi krátce v osolené vodě. Výborný je vařený, jemně dušený, osmahnutý, grilovaný, ale i čerstvý v salátech. Lze jej přidávat do těstovin, polévek i k masu, skvěle se hodí k rybám a mořským plodům, ke smetaně, šunce a dalším jemným přísadám.

Vyzkoušejte recepty přímo u nás na webu od Romana Vaňka! Můžete vyzkoušet jak tradiční přípravu, a to chřest s holandskou omáčkou nebo si z chřestu můžete uvařit lahodnou chřestovou polévku či si připravit lahodný salátek s chřestem.

Začněte ráno se zeleným chřestem! Osmahněte na kapce oleje, dochuťte pepřem, solí a k tomu si udělejte volské oko. Jak na volské oko? Potřeme si pánev omastkem (máslem, olejem) a na středním plameni necháme tuk rozpálit. Poté na pánev rozklepneme opatrně vajíčko. Volské oko je hotové, když bílek ztuhne. Podáváme na housce, chlebu či bagetě. Přejeme Vám dobrou chuť!

Skladování

Skladujte při teplotě okolo 5 °C.

Složení

Baby chřest zelený