Kiwano 1 ks (cca 300 g)

1 ks
Vyprodáno. Očekáváme v pátek.
Poslat e-mail, až bude skladem
Zobrazit podobné zboží z kategorie »
Země původu: Francie,
Víte, že...
Lokální produkty a záruka čerstvosti

Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat.

Kiwano, známé též jako africká rohatá okurka, je podobné žlutému cukrovému melounu. Má stejně podlouhlý tvar, ale více oranžovou barvu a hrbatou slupku. Zelená dužnina je mazlavá a má konzistenci jako želé.

Obsahuje spoustu malých, ale pevných semínek. Plně zralá zelenina se chuťově podobá okurce, kiwi nebo banánu. Kiwano je také popsáno jako nasládlá okurka s citronovou šťávou. V některých oblastech se jí plody i nezralé, kdy jsou kyselejší, s více zeleninovou chutí.

Použití

Chuťově se hodí k použití jak do slané, tak i sladké kuchyně. Konzumuje se pouze šťavnatá dužina se semínky, případně šťáva. Plody se rozpůlí a dužina se dlabe lžičkou. Pro získání šťávy dužinu propasírujeme přes sítko. Kiwano se hodí do všech druhů salátů, ale i do marmelád.

Za zmínku stojí i jeho dekorativní efekt – prázdné skořápky se dají používat k netradičnímu servírování zmrzliny, pudinků, krémů, ovocných salátů apod.

Tip: Vyzkoušejte s námi tento ovocný salát.

Budeme potřebovat kiwano, limetku, ananasový meloun, pomeranč, med, sůl, sezamový olej a piniové ořechy.

Nejdříve meloun nakrájíme na větší kousky. Poté si připravíme šťávu z pomeranče, limetky a kiwana. Do šťávy přidáme všechny ingredience a dobře promícháme a poté přelijeme kostky melounu. Na závěr salát posypeme piniovými ořechy.

Přejeme dobrou chuť!

Skladování

Uchovávejte při pokojové teplotě, plody však nejsou vhodné k dlouhému skladování.

 

Složení

Kiwano