Statek Horní Dvorce Nakládaná gouda v oleji

70 g
Od českého farmáře
74,90 Kč 1 070,00 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Kvalitní polotvrdý sýr z kravského mléka nakládaný ve slunečnicovém oleji s feferonkou, olivami a kořením.

Sýr neobsahuje žádné konzervanty a barviva. Gouda zraje 4 až 16 měsíců. Mléko je před výrobou ošetřeno pouze šetrnou pasterizací.

K výrobě ovčích sýrů používají 100% ovčí mléko z vlastního chovu. Nejrozmanitější byliny a traviny z jejich pastvin totiž dodávají mléku a následně sýru nezaměnitelnou, jedinečnou chuť. Ochutnejte produkty ruční farmářské výroby, které vznikají tradičními vyrobními postupy a jsou bez konzervantů a barviv.

Ovčí mléko obsahuje méně laktózy, je vhodné i pro lidi s intolerancí na laktózu.

Použití

Sýr je vhodný ke každodennímu jídlu či jako delikatesa na obloženou mísu. Vychutnáte si ho také u sklenky vína či piva. Skvělý k posezení s přáteli.  

Příběh Statku Horní Dvorce

Statek koupili manželé Dubovi v roce 2004. Už od vysoké školy mluvili o tom, že po ukončení studia chtějí farmu s chovem ovcí. Chtěli mít vše na jednom místě (chov, zpracování a výrobu potravin) a nabízet lidem poctivé a adresné výrobky ze statku. Nyní nabízí ovčí sýry, ovčí mléčné výrobky, uzeniny s jehněčím masem a jehněčí maso.

Jak se to dělá

Manželé Dubovi vybudovali plnohodnotnou zemědělskou společnost hospodařící v jižních Čechách, která má jako cílové produkty čerstvé a zrající ovčí sýry. Sýry vyráběné v jejich sýrárně neobsahují konzervanty ani barviva. Ruční výroba umožňuje šetrné zacházení jak se sýrařským zrnem během výroby, tak i s jednotlivými sýry. Minimalizuje se tím odcházení chuťových látek pryč do syrovátky a ztráty důležitých nutričních hodnot sýrů. Produkty ze Statku Horní Dvorce jsou poctivé, lahodné a vyráběné s láskou k přírodě.

Proč si Dubovi vybrali Rohlík?

„Spolupráce s Rohlíkem je jednoduchá. Zvažovali jsme zda mít svůj vlastní e-shop, ale s Rohlíkem je to výhodnější. Především je skvělé, že Rohlík propaguje poctivé výrobce.”

Skladování

Skladujte od 2–8 °C, po otevření spotřebujte do 2 dnů.

Výrobce

Statek Horní Dvorce s.r.o.
Horní Dvorce 22
378 53 Strmilov
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 50 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 14 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Sýr gouda70
Mléko
Mlékařské kultury
Syřidlo
Sůl3 %
Slunečnicový olej
Feferonky
Olivy
Koření

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1500 kJ/370 kcal
Tuky27 g
z toho nasycené mastné kyseliny18 g
Sacharidy0.3 g
z toho cukry0.3 g
Bílkoviny28 g
Sůl3 g
Vláknina g

Alergeny

Mléko
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.