Jehněčí kýta bez kosti v bio kvalitě

cca 1,88 kg
Bez éček
cca 1 127,81 Kč 599,90 Kč/kg
Země původu: Irsko,

Popis produktu

Jehněčí kýta je vynikající a vysoce kvalitní maso, jež je možné upravovat mnoha způsoby, ať už pečením, dušením, tak i ve formě minutek. Patří k největším částem jehněčího – spolu se zadním kolenem tvoří 30% podíl celkové hmotnosti.

Jehněčí maso pochází z mladých ovcí poražených ve stáří od 5 do 12 měsíců. Maso z kusů starších jednoho roku je již označováno jako skopové. Protože jsou jehňata krmena mateřským mlékem a v pozdější době pastvou z luk, kde se chovají, jedná se o přírodní a kvalitní druh masa. Jehněčí maso obsahuje nízké procento tuku a naopak je bohaté na bílkoviny a minerály.

 Použití

Jehněčí maso se stává čím dál víc oblíbené pro svoji typickou chuť. Vyzkoušejte tento chutný recept:

Předehřejte troubu na 240 °C. Jehněčí kýtu vložte do pekáče, pokropte olivovým olejem, osolte, opepřete, posypte tymiánem a dejte stranou. Jednotlivé stroužky česneku od sebe oddělte, ale neloupejte je. Přidejte je k jehněčí kýtě, vložte do rozehřáté trouby a pečte 1 hodinu za občasného podlévání vypečenou šťávou. Troubu vypněte, pekáč přikryjte alobalem a nechte odpočinout v chladnoucí troubě po dobu 10 minut. Jehněčí kýtu rozdělte na jednotlivé porce a podávejte s upečenými stroužky česneku, vypečenou šťávou a vařenými novými bramborami.                                                                                                                         

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 11 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 4 dny.

Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží, které je označeno jako last minute.

Složení

Jehněčí kýta