Milí zákazníci, poptávka po naší službě se dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více zákazníků, omezujeme počet objednávek na jeden den na osobu. Počet položek nákupu je pak omezen na 35. Rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami, výjimku mají pouze senioři a ZTP. Plaťte prosím předem platební kartou. Současně pozastavujeme vracení nákupních tašek a zákazníky v karanténě prosíme, aby nám nevraceli vratné obaly. Všechny Vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Rohlik.cz Tymián v květináči

1 ks
39,90 Kč 39,90 Kč/ks
Cena pro Premium: 33,90 Kč
Český původ na Rohlíku
Země původu: Česká republika,

Tymián neboli mateřídouška je velmi rozšířeným druhem, který je pěstovaný jako koření. Listy tymiánu jsou drobné, čárkovité, eliptické nebo u některých druhů vejčité. Lístky mohou být také lehce ochmýřené a na okrajích bývají podvinuté.

Kromě zelenolistých odrůd existují i panašované, které jsou ale spíše okrasné. Květy jsou velmi vonné a lákají včely. Chuť a vůně tymiánu je nahořklá, štiplavá připomínající kafr.

Pár slov od tymiánu …

Vyrostl jsem na Moravě, abych udělal Váš den chutnějším. Doma ze mě sundejte obal, který prosím zrecyklujte. Pravidelně mě zalévejte zespodu, dopřejte mi dostatek světla, pokojovou teplotu nad 12 °C a nenechte mě dlouho čekat na naše společné vaření. Já z Vás za to udělám pravého gurmána.

Použití

Tymián se pro svou výraznou chuť a vůni používá k přípravě zvěřiny, ryb, drůbeže, sekaných mas, nádivek, paštik, dušené zeleniny, polévek a omáček. Tymián by se měl dlouho vařit s ostatními přísadami. Jídlu dodává pikantní příchuť, je třeba jej ale dávkovat opatrně, protože je velmi silně aromatický.

O výrobci

Lidé z Bylinky.cz pro vás pěstují bylinky na Znojemsku v jednom z nejmodernějších skleníků v Evropě už od roku 2012. Základy firmy stojí na úctě k životnímu prostředí. V boji proti škůdcům nasazují jejich přirozené predátory a výtažky z rostlin. Téměř stoprocentně využívají obnovitelné zdroje energie a k zavlažování používají výhradně dešťovou vodu.

Kam s obalem? 

Složení

Tymián v květináči