U Dolejších Davelský pršut z kýty krájený

100 g
Od českého farmáře
Éčka
(Celkem 2)
39,90 Kč 399,00 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Popis produktu

Davelský pršut z kýty - masný výrobek trvanlivý fermentovaný. 

Sušená masa si ihned po spuštění prodeje získala velikou oblibu. Specialita, která má původ v Itálii a Německu se rozhodně v České republice našla.

 

 

Použití

Pršut se výborně se doplňuje s kuřecím masem, rybami i zeleninou. Dá použít místo šunky, pod vejce nebo jinak upravit jako teplé jídlo.
Můžete si třeba udělat pečené brambůrky s pršutem a šalvějí podle následujícího postupu:

Brambory důkladně omyjeme a rozkrojíme podélně na poloviny, uvaříme do poloměkka. Poté je necháme částečně zchladnout. Na každou půlku brambůrky položíme lístek šalvěje a obalíme ji plátkem pršutu. Brambůrky rozložíme na plech vymazaný olejem, vložíme do trouby vyhřáté na 170°C a upečeme je doměkka.

O výrobci

Řeznicko-uzenářskou dílnu a prodejnu vybudoval na davelském náměstí v domě č. p. 97 Jaroslav Dolejší v roce 1901. Do řemesla zasvětil svého syna Františka, který živnost převzal a udržel během II. světové války. V 50. letech mu výrobnu zabavil stát, který prodejnu začlenil pod státní družstvo Jednota.

Také vnuk František se držel rodinné tradice. Po řemeslném zvládnutí oboru vystudoval při zaměstnání VŠV v Brně, katedru hygieny potravin. Stal se uznávaným odborníkem v potravinářství. Ke znovuotevření výrobny a prodejny došlo v roce 1991. V té době dokončoval katedru hygieny potravin na VŠV další František Dolejší, který řemeslo převzal.S rodinnými příslušníky a zapálenými spolupracovníky se mu podařilo navázat na tradici. Prosperující firma přešla na s.r.o. v roce 2003. Výrobna se přestěhovala do provozu evropských parametrů.

U Dolejších neustále pečlivě sledují technologické trendy a nové poznatky se jim daří skloubit s neměnnými zákony řeznického řemesla.

 

 

Spolupráce s Rohlíkem

Co říká výrobce o spolupráci s námi?

"Rohlík nám velmi pomáhá v prodeji produktů v místech, kam už zkrátka nedosáhneme. Bohužel není v našich silách udělat v každém městě v ČR, v každém obvodu Prahy prodejnu. Proto jsme rádi, že můžeme mít za partnera firmu, která dokáže uspokojit zákazníky v širším spektru."

Skladování

Skladujte při teplotě 0-5 °C. Po otevření spotřebujte do 48 hodin.

Výrobce

U Dolejších
Na Javorce 303
252 06   Davle
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 25 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 5 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

vepřová kýta
Dusitanová solící směs
Směs koření
Dusičnanová solicí směs
Cukr
E250 - Dusitan sodnýŠkodlivost 5 z 6
E251 - Dusičnan sodnýŠkodlivost 4 z 6

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1713 kJ/413 kcal
Tuky32.4 g
z toho nasycené mastné kyseliny10.7 g
Sacharidy4.7 g
z toho cukry3 g
Bílkoviny25.3 g
Sůl4.8 g
Vláknina g
Garantem a dodavetelem hodnocení éček je nezávislá organizace Fér potravina.
Dusitan a dusičnan sodný mají u uzenin výjimku a nepočítají se do celkového éčkového skóre výrobku.