Jablka zelená, sáček

2 kg
49,90 Kč 24,95 Kč/kg
Český původ na rohlíku
Země původu: Česká republika,

Dejte s Rohlíkem šanci „ošklivé“ zelenině, která by se jinak vyhodila. „Standardy krásy“ běžných supermarketů tyto jablíčka nesplňují, přitom si na nich pochutnáte stejně jako na jejich krásnějších sourozencích. Jablka jsou velikostně nevyrovnaná. Může se tedy stát, že jedno bude oproti jiným menší.
Jablko patří mezi nejběžnější druhy ovoce nejen ve střední Evropě. Mají nezastupitelné místo ve výživě - obsahují celou řadu látek prospěšných organismu: provitamin A, vitaminy C, E, K, B1, B2, B3, B6, kyselinu listovou, flavonidy, vlákninu, draslík, mangan, měď. Pomáhají v boji proti infekcím, regulují trávení, mají detoxikační a regenerační účinky, posilují imunitu a navíc zlepšují náladu.

Použití

Jablka jsou důležitou součástí evropské kuchyně a jejich použití je velmi univerzální. Především se konzumují přímo, vyrábí se z nich mošty a  džusy, džemy, kompoty, čaje, aroma do jiných jídel, využívají se do moučníků, k pečeným masům i do salátů. Jablka jsou vynikajícím doplňkem např. při přípravě drůbeže, hodí se k zapékání i přímé přípravě na otevřeném ohni. Receptů je nepřeberné množství. Jablečná kaše či pyré je vynikající potravina pro malé děti a společně s mrkvovou kašičkou bývá prvním jídlem kojenců. Naopak jablečný kompot je posilující jídlo pro lidi staré a se slabým zažíváním. Dušená jablka se pojídají při průjmu, střevních infekcích. 

Skladování

Uchovávejte při teplotě 1 - 4 °C. 

Složení

Jablko Golden Delicious
Kalibr 60/70