IQejce s Jódem a Selenem s volnou snáškou do PLEV M 8 ks

59,90 Kč 7,49 Kč/ks
Český původ na rohlíku
Kategorie:
Země původu: Česká republika,

Popis produktu

Vejce (2CZ)

UNIKÁTNÍ TECHNOLOGIE NA ČESKÉM TRHU!

Farma MAIWALD jako první a jediná v České republice produkuje vejce od slepiček s volným pohybem v hale a se snáškou do OBILNÝCH PLEV. Jedná se o unikátní šetrnou technologii snášky vajec. Inspirováno na rodinných farmách ve Švýcarsku a Rakousku. Na svých farmách pěstujeme obiloviny, kukuřici, pohanku, kupujeme mořskou řasu. Vyrábíme krmné směsi obohacené o mořskou řasu - stopové prvky JÓD a SELEN, které v českých půdách a jídelníčku chybí. Dáváme práci 120 Čechům.Limitovaná denní produkce 3 000 IQejce.

Proč potřebujeme tolik jódu a k čemu je pro nás dobrý selen?

Oba prvky jsou pro naše zdraví zcela nezbytné. Naše tělo se bez nich neobejde. Jejich absence v organismu vážně ohrožuje správný vývoj a život. Chybí-li nám v těle jód, jak již bylo řečeno, funguje špatně štítná žláza. Od toho se pak odvíjejí další problémy – únava, vypadávání vlasů, suchá kůže, významné zvýšení váhy, špatné trávení, zácpa. U žen snížená hladina jódu prokazatelně zvyšuje riziko onemocnění rakoviny prsu a dělohy. Nedostatek jódu v těhotenství pak ohrožuje kromě matky také její dítě.

Chybí-li našemu organismu selen, zvyšujeme riziko srdečně cévních chorob. S jeho nedostatkem bývá také spojována špatná funkce jater, žaludku, střev a v neposlední řadě opět špatná funkce štítné žlázy. Důsledkem může být i narušení nervového systému a zpomalení růstu.

Správná hladina selenu posiluje náš imunitní systém a tím brání tělo před zákeřnými viry a bacily, navíc má prokazatelně významný vliv v boji s alergiemi. Kromě správné funkce štítné žlázy přispívá i k ochraně buněk před oxidativním stresem – zachytává v těle volné radikály a zabraňuje rakovině. U sportovců pomáhá k regeneraci buněk. U mužů snižuje riziko neplodnosti. A stejně jako jód se podílí na kvalitě našich vlasů a nehtů i kůže. A když jsme u jódu, neměli bychom zapomenout na to, že právě on má velký vliv na naši inteligenci i paměť.

www.IQejce.cz.

Doporučená denní dávka JÓDu:
1 IQejce 1 – 5 let 1,5 IQejce 6 – 12 let 2,5 IQejce nad 12 let 3,5 IQejce těhotné a kojící

Doporučená denní dávka Selenu: 2,5 IQejce pro dospělého

Skladování: Nekolísavá teplota +5 až +18°C

Návod k použití: K tepelné úpravě

Trvanlivost

Obvyklá trvalivost od doručení nákupu: 23 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 7 dní.

Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží, které je označeno jako last minute.

Složení

Alergeny: 3 – vejce

Výživové údaje na 100 g: energie 618kJ/148 kcal, tuky 10,5 g, z toho nasycené mastné kyseliny 3,1 g, sacharidy 0,9 g, z toho cukry 0,4 g, bílkoviny 12,1 g, sůl 0,33 g, vitamín A 130 µg 16 % *, vitamín B12 1,15 µg 46 % *, vitamín E 1,50 µg 13 % *, selen 23.