Salát hlávkový BIO 1ks

1 ks
69,90 Kč 69,90 Kč/ks
Kategorie:
Země původu: Rakousko, Itálie,

Popis produktu

Locika salátová je listová zelenina původem snad z Asie. Do střední Evropy se dostala ve středověku ze Středozemí. Hlávkový salát má velmi důležité zastoupení vody - necelých 95% a velmi málo sacharidů, proto je pro své bohaté zastoupení minerálů draslíku, hořčíku, vápníku, sodíku, křemíku, fluoru a železa vysoce ceněnou potravinou. Má nízký obsah tuku a málo kalorií, téměř ideální poměr Omega 3 a 6 mastných kyselin, obsahuje hodně kompletního proteinu, minerály obsažené v salátu napomáhají odstraňování toxinů z těla,  má nízký glykemický index 15, ale vzhledem k nízké kalorické hodnotě se tento považuje za téměř nulový. Salát tonizuje žaludeční šťávy a tím usnadňuje trávení, pomáhá při zácpě díky vysokému obsahu vlákniny. U salátu platí že čím jsou listy tmavší, tím jsou hodnotnější a výživnější.

Použití

Hlávkový salát nemusí vždycky plavat v octové vodě. Hlávkovému salátu sluší spousta věcí, od zálivek až po polévku. Lze jej připravit dušením stejně jako špenát. Anebo si z něj můžete uvařit polévku či omáčku. A hlavně, takhle upotřebíte ty tužší listy, které se pro nedostatek křehkosti a jemnosti už nedostaly do salátu. 
Pro rychlou jarní večeři rozeberte a očistěte salát, natrhejte na kousky, smíchejte s osoleným acidofilním mlékem nebo zakysaným podmáslím a k tomu čerstvé pečivo. V tomhle případě výjimečně nevadí, že salát bude v zálivce plavat.

Skladování

Doporučujeme skladovat v lednici při 2-4°C.

Složení

Salát hlávkový bio
I. jakost