Slide 1 of 2

BIO Grapefruit červený, balení

500 g
BIO
79,90 Kč 159,80 Kč/kg
Kategorie:
Země původu: Španělsko,

Popis produktu

Grapefruit červený v BIO kvalitě.
Grapefruit byl poprvé objeven na ostrově Barbados v Karibském moři. Jedná se o křížence jamajské odrůdy pomeranče a indonéského pomela. Na území Evropy se začaly grapefruity pěstovat teprve v průběhu 20. století. Dnes známe čtyři barevné formy: bílý, žlutý, růžový a červený. Dužina grapefruitu obsahuje malé množství sacharidů a minimum proteinů a lipidů. Nejvíce je v ní zastoupen vitamin C, i když je ho méně než v pomerančích nebo citronech, vitamín B1 a K. Z minerálů se v grapefruitech vyskytuje vápník, hořčík a draslík, kterého je poměrně velké množství. Obsahuje blahodárně působící přírodní flavonoidy. Grep zvyšuje obranyschopnost organismu, zlepšuje krevní oběh, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, snižuje riziko rakoviny plic a žaludku. Grapefruit či grapefruitová šťáva ovlivňuje účinek některých léků, proto by pacienti neměli pít šťávu ani jíst grapefruity bez konzultace s lékařem.

Použití

Je výhodné jíst celé grapefruity i s bílou vrstvou těsně pod kůrou a mezi měsíčky, protože obsahuje vlákninu bohatou na pektin. Grapefruitová šťáva je lahodný nápoj, který se svými terapeutickými a výživovými vlastnostmi vyrovná citronové nebo pomerančové šťávě. Může se osladit medem. Hořká chuť grapefruitu svádí k použití cukru, ale toto spojení není příliš vhodné, protože grapefruit s cukrem v žaludku kvasí.
Salát: čínské zelí nakrájejte na proužky, pórek na kolečka, oloupaná jablka nakrájejte na nudličky,  dužinu grepu nakrájejte na malé kousky. Smíchejte asi 3 lžíce jablečného octa se solí, cukrem a pepřem, nalijte na salát a dobře promíchejte. Přidejte olivový olej, znovu promíchejte, podle potřeby ještě dochuťte, nechejte 30 minut v chladu odležet a podávejte.

Skladování

Grapefruity uchovávané při pokojové teplotě jsou šťavnatější, při delším skladování je vhodné grapefruity uložit v chladničce.

 

Složení

Bio grapefruit červený
I. jakost