Slide 1 of 3

Rajče cherry keříková Belido - česká produkce, vanička

200 g
64,90 Kč 324,50 Kč/kg
Český původ na rohlíku
Země původu: Česká republika,

Tuzemská cherry rajčata vypěstovaná v ZD Haňovice.
Drobná rajčátka rostou v hroznech a velikostí i tvarem připomínají větší třešeň. Mají červenou barvu a svěže voní po rajčatech. Malá cherry rajčata obsahují velké množství vitamínu C, vlákninu, lykopen a také velké množství antioxidantů. 
Pokud máte chuť na kvalitní české cherry rajče, tak je Belido jasnou volbou.

Použití

Pro svou velikost jsou žádaná jak ve studené, tak i teplé kuchyni. Jsou vhodná pro zapékání i do letních zeleninových salátů. Dají se konzumovat celá a nebo rozkrojená napůl, jako dekorace na jednohubky a chlebíčky. Lze je podávat jako přílohu k většině jídel, kde budou tvořit osvěžující oblohu, výtečná jsou grilovaná nebo nakládaná. 
Grilovaná rajčátka: rajčátka rozpůlíme, zapékací misku vymažeme olivovým olejem, rajčátka dáme do misky, posypeme nasekaným česnekem a harísou a dáme grilovat do trouby. Občas promícháme, aby se nepřipalovaly a případně pokapeme olivovým olejem. Jakmile jsou rajčátka skoro hotová, posypeme je balkánským sýrem nakrájeným na malé kostičky a dáme ještě na chvilku zapéct. Podáváme s ciabbatou, můžeme posypat petrželkou.

O výrobci

Zemědělské družstvo Haňovice se rozkládá v okrajové části Hané, západně od Litovle. Má dlouholetou tradici, je přímým hospodářským nástupcem původního JZD "Doubrava", vzniklo postupným slučováním původních 16 celků. V roce 1992 prošel podnik transformací do dnešní majetkoprávní podoby. Ve sklenících o rozloze 3 ha pěstuje cherry rajčata. Družstvo využívá obnovitelné zdroje - teplo a elektrickou energie vyrábí v bioplynové stanici, zadržují dešťovou vodu, kterou používají na zálivku, zelené odpady jsou kompostovány a dále využívány, krátká transportní cesta znamená menší spotřebu pohonných hmot a menší zátěž pro životní prostředí.

Skladování

Při běžné pokojové teplotě vydrží i několik dnů. Při skladování v ledničce obvykle tvrdnou a ztrácí své charakteristické aroma.

Výrobce

Zemědělské družstvo Haňovice
Haňovice 18
783 21 Chudobín
Česká republika

Složení

Rajčata cherry keříková
I. jakost