Milí zákazníci, poptávka po naší službě se dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více zákazníků, omezujeme počet objednávek na jeden den na osobu. Počet položek nákupu je pak omezen na 35. Rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami, výjimku mají pouze senioři a ZTP. Plaťte prosím předem platební kartou. Současně pozastavujeme vracení nákupních tašek a zákazníky v karanténě prosíme, aby nám nevraceli vratné obaly. Všechny Vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Okra (Ibiškovec jedlý), balení

200 g
99,90 Kč 499,50 Kč/kg
Země původu: Pákistán,

Okra je exotická chutná zelenina, využívaná zejména v asijské kuchyni. Plody mají temně zelenou barvu a jsou jemně ochmýřené, podobně jako cuketa, kterou chuťově také velmi připomínají.

Okra má tvar pětihraných zašpičatělých tobolek s malými jedlými semínky.

Obsahuje pro lidský organismus mnoho prospěšných látek a má malé množství kalorií.

Použití

Při krájení i vaření vylučují plody slizovitou, mírně lepkavou bělavou látku, takže jsou vhodné především do polévek a omáček. Plody jsou konzumovány celé i nakrájené, zpravidla příčně – včetně semen či bez nich. Lze je přidávat do masitých pokrmů, zeleninových směsí, omáček, polévek, ale také je podávat osmahnuté na másle jako velmi chutnou, delikátní přílohu.

Tip: Připravte si vynikající okru na koriandru s rajčaty podle následujícího rychlého postupu:

Pokrájenou okru zlehka osmahneme na lžíci olivového oleje, přidáme česnek, kávovou lžičku celého koriandru, zalijeme vodou a podusíme doměkka. Přidáme kousky loupaných rajčat (čerstvá nebo z konzervy) a dvě lžíce rajského protlaku. Celé povaříme a můžeme servírovat. Finální pokrm lze konzumovat samotný nebo doplněný bílou rýží. 

Přejeme dobrou chuť!

Skladování

Okru omyjte, dobře osušte, vložte do papírového či plastového sáčku a skladujte v chladničce.

Složení

Okra (Ibiškovec jedlý)