• Milí zákazníci, i o svátcích jsme tu pro Vás a můžete si objednat tak, jak jste zvyklí. Přejeme Vám klidné svátky! Váš Rohlik.cz

Okra (Ibiškovec jedlý), balení

200 g
Vyprodáno. Očekáváme ve středu.
Poslat e-mail, až bude skladem
Zobrazit podobné zboží z kategorie »
Země původu: Honduras, Thajsko,

Okra je exotická chutná zelenina, využívaná zejména v asijské kuchyni. Plody mají temně zelenou barvu a jsou jemně ochmýřené, podobně jako cuketa, kterou chuťově také velmi připomínají.

Okra má tvar pětihraných zašpičatělých tobolek s malými jedlými semínky.

Použití

Při krájení i vaření vylučují plody slizovitou, mírně lepkavou bělavou látku, takže jsou vhodné především do polévek a omáček. Plody jsou konzumovány celé i nakrájené, zpravidla příčně – včetně semen či bez nich. Lze je přidávat do masitých pokrmů, zeleninových směsí, omáček, polévek, ale také je podávat osmahnuté na másle jako velmi chutnou, delikátní přílohu.

Tip: Připravte si vynikající okru na koriandru s rajčaty podle následujícího rychlého postupu:

Pokrájenou okru zlehka osmahneme na lžíci olivového oleje, přidáme česnek, kávovou lžičku celého koriandru, zalijeme vodou a podusíme doměkka. Přidáme kousky loupaných rajčat (čerstvá nebo z konzervy) a dvě lžíce rajského protlaku. Celé povaříme a můžeme servírovat. Finální pokrm lze konzumovat samotný nebo doplněný bílou rýží. 

Přejeme dobrou chuť!

Skladování

Okru omyjte, dobře osušte, vložte do papírového či plastového sáčku a skladujte v chladničce.