Parmareggio Parmigiano Reggiano Grattuigato parmezán strouhaný

60 g
49,90 Kč 831,67 Kč/kg
Země původu: Itálie,

Popis produktu

Král všech sýrů parmezán Parmigiano-Reggiano pochází z Itálie a je znám svou krásně nasládlou chutí a vůní, s pokračujícím zráním stále výraznější, který je ideálním doplňkem strouhaný na těstoviny nebo na hoblinky prakticky na jakékoliv jídlo.

Extratvrdý sýr Parmigiano s typicky zrnitou strukturou (= grana) se v okolí Parmy vyráběl již od 13. století. Básník Francesco Maria Grapaldi nazýval sýr Parmeseus Caseus (Parmský sýr) a v jedné ze svých básní o něm řekl, že se jedná "o vznešené plody z parmského mléka". Ve vedlejší oblasti Reggio Emilia se odpradávna zase vyráběl sýr Reggiano, který byl parmskému po všech stránkách velmi podobný, jenom pojmenování se lišilo podle výrobní oblasti. Teprve v roce 1934 došlo k dohodě producentů z obou oblastí a od této doby se jejich sýr Grana tipico, jak mu rovněž přezdívali, začal nazývat Parmigiano-Reggiano a od roku 1996 také nese registrovanou značku chráněného označení původu (v Itálii označovanou jako DOP = Denominazione d Origine Protetta).

Skladování: skladovat při teplotě od +4˚C/8˚C. Po otevření uzavřít v původním uzavíratelném obalu, skladovat v lednici a spotřebovat do 5 dnů.

Výrobce: PARMAREGGIO S.p.A, Via Polonia 30/33, 411 22 Modena, Itálie

Trvanlivost

Obvyklá trvalivost od doručení nákupu: 24 dní.

Složení

Mléko 98,397%, jedlá sůl 1,6%, syřidlo živočišného původu 0,003%.
Obsah tuku v sušině min 32%.

Alergeny: 7 - mléko.

Výživové hodnoty: energie 1671 kJ / 402 kcal, Tuky: 30g z toho nasycené mastné kyseliny: 20g, Sacharidy: 0g z toho cukry: 0g, Bílkoviny: 32g, Sůl: 1,6g.