Slide 1 of 2

BIO Salát ledový 1 ks (cca 350g)

1 ks
59,90 Kč 59,90 Kč/ks
Kategorie:
Země původu: Rakousko,

Salát ledový v BIO kvalitě.
Ledový salát byl vyšlechtěn koncem 19. století v Kalifornii, patří mezi hlávkové saláty. Svůj název ledový, získal podle lesklého a skelného povrchu listů, které vypadají, jako zkřehlé mrazem. Poměrně tvrdá hlávka připomíná zelí, je celkem velká a těžká. Okrouhlé, hustě rostlé listy leží těsně na sobě a jsou velmi křehké. Chuť jednotlivých lístků je lahodná, šťavnatá. Ledový salát obsahuje sacharidy, vlákninu, bílkoviny, tuk, vápník, železo, hořčík, fosfor, draslík, zinek, sodík, selen, mangan, omega 3, omega 6 mastné kyseliny, cholin, lutein, betakaroten, kyselinu listovou a kyselinu pantotenovou, vitamíny A, B , C, E, a K. Traduje se, že zmírňuje stres, zklidňuje nervy a pomáhá při usnutí díky látce lactucin v něm obsažené.

Použití

Ledový salát, stejně jako ostatní druhy salátů či zelí, jsou vhodné pro každodenní konzumaci. Salát by měl být stálou přílohou k masovým i mnoha dalším pokrmům.
Salát s okurkou a avokádem: okurku nastrouháme na tenká kolečka. Z avokáda odstraníme pecku a vydlabeme dužinu, kterou pokrájíme na kousky, taktéž ledový salát. Okurku, avokádo i ledový salát dáme do mísy, promícháme spolu s nasekaným čerstvým koprem. Přelijeme zálivkou, kterou jsme vyšlehali z olivového oleje a citronové šťávy, ochutili pepřem, cukrem a solí.

Skladování

Skladujeme v chladničce do 5°C.

Složení

Salát ledový bio
I. jakost