Slide 1 of 2

BIO Paprika červená, balení

500 g
119,90 Kč 239,80 Kč/kg
Kategorie:
Země původu: Španělsko, Polsko,

Paprika červená v BIO kvalitě.
Rodnou oblastí papriky je Střední Amerika, odkud byla poprvé dovezena do Evropy někdy během 19. století. Zpočátku se pěstovala pouze jako okrasná rostlina. Teprve později se začala využívat jako koření a nakonec i jako chutná zelenina. Paprika kapie je skupina kultivarů druhu paprika setá, vyznačující se tím, že je sladká (nepálivá), neobsahující žádný kapsaicin, který způsobuje pálivost paprik. Kapie se vyskytují v různých barvách, od zelené přes žlutou až po červenou. Jsou bohatým zdrojem antioxidantů a vitamínu C. V porovnání se zelenými kapiemi mají červené více vitamínů a živin. Také hodnoty karotenů jsou u červených kapií devětkrát vyšší. Pokud jde o vitamín C, obsahují ho červené kapie dvakrát víc než zelené. Červené i zelené kapie pak obsahují velké množství kyseliny p-kumarové. Paprika dodává jídlu chuť, barevnost a mnoho zdraví prospěšných látek. Papriky by ve zdravém jídelníčku rozhodně neměly chybět.

Použití

Papriky patří mezi nejvíce oblíbenou zeleninu a to nejen u nás. Chutná čerstvá v lehkém zeleninovém salátu a zároveň se používá i při vaření a pečení.
Špagety s červenou paprikou: červené papriky pokrájíme na drobné kostičky, přidáme na trochu oleje spolu s pokrájenou cibulí a dusíme doměkka. Směs dobře osolíme a opepříme. Lepší je si toto připravit den dopředu, paprika se rozleží a je chutnější. Když budeme vařit omáčku, tak opět na pánvi prohřejeme tuto paprikovou směs a přidáme smetanu na šlehání a povaříme. Omáčka zhoustne a získá oranžovou barvu. Na jiné pánvi můžeme opéct jeden kuřecí řízek pokrájený na kostičky, osolený a opepřený. Omáčku spolu s masem vmícháme do uvařených špaget.

Skladování

Doporučujeme skladovat v lednici při 2-4°C.

 

 

 

 

 

Složení

Paprika červená bio
I. jakost