Druid Kuskus pšeničný (krabička)

350 g
 58,90 Kč 168,29 Kč/kg
Země původu: Maroko,

Druid pšeničný kuskus se vyrábí ze semoliny (krupice z tvrdé pšenice), která je formována do kuliček. Ty jsou pak napařovány a vysoušeny.

Zveme i Vás na exkurzi do orientální marocké kuchyně, která je charakteristická bohatostí a pestrostí chutí. Je směsicí silného arabského a berberského vlivu a také andalúzkých a židovských tradic. Typické marocké meny sestává ze studených i teplých salátů, jehněčího nebo kuřecího masa, rozhodně však nemůže chybět kuskus se zeleninou. Oblíbenou závěrečnou tečkou je sladký mátový čaj.

Použití

Kuskus lze podávat jako zdravou přílohu např. místo rýže nebo může být připraven jako hlavní jídlo. Jeho výhodou je velice rychlá příprava. Kuskus krátce povařte v osolené a ochucené vodě či vývaru, ovocné šťávě, mléce, s trochou olivového oleje nebo másla. Následně ho nechte přibližně pět minut pod pokličkou dojít. Tekutiny je třeba dávat dvakrát tolik co kuskusu. Přebytečnou tekutinu slijte.

Výborně se hodí například na přípravu salátů. V kombinaci s čerstvou nebo pečenou zeleninou, ovčím sýrem a olivovým olejem představuje ideální lehký oběd.

O výrobci

Společnost DRUID CZ vznikla v roce 2004 s cílem obohatit český trh o netradiční potravinové výrobky a výrobky zdravé výživy. V portfoliu podniku naleznete známé produkty jako jsou například Druid pomazánky, Babiččiny těstoviny, různé druhy cereálií, cukry nebo luštěniny.

Skladování

Skladujte a uchovávejte v chladu a suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním zářením.  

Výrobce

DRUID CZ s.r.o.
Hosínská 371
Borek 373 67
Česká republika