Přihlásit Můj účet

Zapomenuté heslo na Rohlik.cz

Pro obnovení hesla zadejte email na který jste se zaregistrovali.


Nabídka
0
0 Kč

Váš košík čeká, co dobrého si vyberete :-)

Druid Rýže Camargue (krabička) 350g

Druid Rýže Camargue (krabička)

Druid Rýže Camargue (krabička)

350g
59,90 Kč (171,14 Kč/kg)
Popis produktu

Camargue je název úžasné oblasti delty řeky Rhôny v jižní Francii. Pro krajinu je typická těžká, vodou nasáklá půda, četná jezera, saliny.

Rýže z Camargue je chuťově naprosto jedinečná. Je to způsobeno místními příhodnými klimatickými podmínkami, především zeminou prosolenou vodami Středozemního moře. Zrnka červené rýže jsou uvnitř bílá. Výrazné zabarvení mají jejich slupky díky červenému pigmentu, který obsahují.

Rýže má vysoký podíl vlákniny, minerálů a vitaminů, nádherně oříškovou chuť a je výtečná k pokrmům z ryb, masa nebo do salátů.

Využití v kuchyni: klasická příloha k omáčkám, do salátů, na „suché a sypké“ rizoto atd. Je přirozeně bezlepková.

Benefity:

  • vynikající a jedinečná oříšková chuť
  • jedinečná svou barvou – červený povrch je tvořen pigmenty antokyany, což jsou přírodní látky patřící mezi flavonoidy, silné antioxidanty, které blahodárně působí na cévy a snižují pravděpodobnost vzniku rakoviny.

Skladujte a uchovávejte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním zářením. Rýži vysypte do osolené vroucí vody. Na jeden hrnek rýže z Camargue použijte 2,5 hrnku vody. Rýži vařte na mírném ohni pod pokličkou 18 – 22 minut, dokud rýže nezměkne. Jakmile je rýže měkká, slijte přebytečnou vodu a servírujte.

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny. Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu výrobku. Prosíme, zkontrolujte před konzumací.