Pluot (kříženec meruňky a blumy), balení

500 g
69,90 Kč 139,80 Kč/kg
Země původu: Španělsko,

Popis produktu

Nenechte si ujít jedinečný druh ovoce.

Pluot je pozdější generace komplexního hybridu japonské švestky a meruňky. Plody pluot obsahují 70% švestky a 30% meruňky. Jsou středně velké a oválné, mají hladkou a tmavě červenou slupku, která se velmi podobá švestce. Dužina je velmi aromatická až pikantní. Pluot jsou bohaté na vitamíny A, B, C, minerální látky, vlákninu a mají vysokou výživovou hodnotu.

Použití

Pluot jsou nejchutnější čerstvé, je to ideální svačinka nebo součást letních ovocných salátů. Lze je také zavařit, dělají se z nich džemy nebo marmelády. Skvěle se hodí do různých koláčů.

Upečte si výborný lehký koláč, podle rychlého receptu.

Dno formy vyložte pečicím papírem, boky vymažte tukem a vysypte moukou. Omyté pluot, vypeckujte, polovinu nakrájejte na kousky a rozložte na dno formy. V míse ušlehejte cukr se žloutky a na jemno nastrouhanou citronovou kůru. Vmíchejte změklou Heru a po částech přidejte polohrubou mouku s práškem do pečiva. Nakonec přimíchejte zlehka tuhý sníh z bílků ušlehaný se zbylým cukrem. Těsto nalijte do formy na pluot, vložte do trouby a nechte péct cca 20 minut při teplotě 180 °C. Po uběhlé době vytáhněte koláč a rozložte na něj zbylé pluot rozkrojené na čtvrtky. Koláč dejte ještě dopéct cca 30 - 35 minut dozlatova.

Skladování

Pluot lze uchovat volně v chladničce při teplotě 0-5°C po dobu až 4 dnů.

Složení

Pluot