Přihlásit Můj účet

Zapomenuté heslo na Rohlik.cz

Pro obnovení hesla zadejte email na který jste se zaregistrovali.


Nabídka
0
0 Kč

Váš košík čeká, co dobrého si vyberete :-)

Sláma Listové těsto 500 g

Sláma Listové těsto

Sláma Listové těsto

500 g
27,90 Kč (55,80 Kč/kg)
Popis produktu

Listové těsto je základem řady pokrmů české kuchyně, od sladkého štrůdlu až po kapsy plněné masem nebo sýrem. Každá hospodyně ví, že výsledek závisí na kvalitní vstupní surovině a tou je kvalitní listové těsto. A přesně takové je listové těsto Sláma – z výběrové pšeničné mouky, kvalitního margarínu a vaječných žloutků. Pro své kvality byl oceněn národní značkou kvality Klasa a Vysočina – regionální produkt.

Těsto rozválet, naplnit, zarolovat, vložit do předehřáté trouby a péct při 220°C cca 20 min. (el. trouba) nebo 200°C cca 20 min. (horkovzdušná trouba) do zlatohnědé barvy.

Klasa, Regionální produkt kraje Vysočina

Potravinářská firma SLÁMA má pevné základy vybudované na rodinné řemeslné tradici. Pan Emil Sláma, řezník z Velké Bíteše si v roce 1912 s manželkou Marií otevřeli řeznictví, uzenářskou dílnu a hostinec v Osové Bitýšce, vstupní bráně ČESKOMORAVSKÉ VYSOČINY. Emil Sláma nakupoval dobytek, zpracovával maso, zvěřinu i ryby, které dodával na řeznické krámy do Brna a širokého okolí. Na počátku 50-tých let došlo ke znárodnění. Milan Sláma, vnuk Emila Slámy si v roce 1991 zřídil živnost a v roce 1994 nechal vystavět moderní potravinářskou výrobu ve Velké Bíteši. Receptury po předcích na uzenářské výrobky, paštiky a saláty studené kuchyně jsou střeženým tajemstvím úspěchu rodinného podniku. Dnes je firma SLÁMA z Velké Bíteše moderní, rodinnou potravinářskou společností, která staví svoji další budoucnost na tradici, lásce k řemeslu a prosperitě.

Složení

pšeničná mouka 46%, tažný margarin (částečně ztužené tuky – palmový a částečně ztužené oleje – sojový, slunečnicový a kukuřičný v různých poměrech, máslo 10%, voda, emulgátory: mono a diglyceridy mastných kyselin, sojový lecitin, regulátor kyselosti: kyselina citronová, sůl, konzervant: sorban draselný, aromatická látka, barvivo: beta karoten), voda, vaječné žloutky (vaječné žloutky, konzervant: sorban draselný, reg. kyselosti: kyselina citronová), ocet, jedlá sůl.

Alergeny: 1,3,7,6

Energetická hodnota:1609 kJ/390kcal/, tuky 25g z toho nasycené mastné kyseliny 11g, sacharidy 34g z toho cukry 0,8g, bílkoviny 5,7g, sůl 0,5g.

Čas doručení si zvolíte až v objednávce OK