-18 %

Formagia Mozzarella

125 g
Akce do 20. 10.
12,90 Kč 103,20 Kč/kg15,90 Kč
Země původu: Německo,

Měkký plnotučný nezrající pařený sýr v nálevu.

Mozzarella je čerstvý sýr patřící do velké rodiny “pařených sýrů”, tedy sýrů vyráběných srážením, následným kysnutím sýřeniny a jejím krájením a pařením teplou vodou. Po vyjmutí z nálevu má pěknou jasnou, sněhobílou barvu, uvnitř má sýr mléčnou, při dotyku velmi elastickou strukturu. Obsahuje vápník i jiné minerální látky.

Použití

Mozzarella je neutrální smetanový sýr, který nalezneme v bezpočtu italských jídel. Čím dál častěji se však objevuje i v tradiční české kuchyni. Mozzarella je vhodná pro přípravu jednohubek, salátů, na sendviče a velice dobrá na pizzu. Velmi často se používá na zapékané pokrmy. Např. plátek mozzarelly na vepřovém steaku je jako třešnička na dortu. Neutrální chuť mozzarelly nám dává volnou ruku při kombinování s různými výraznými ingrediencemi. Mezi nejpoužívanější patří olivy, bazalka, papriky, rajčata a další zelenina, koření nebo ovoce. Má nízký obsahu tuku, proto se doporučuje jako součást různých diet. 

Skladování

Uchovávejte v chladu při teplotě 1 - 8°C.

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 16 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 7 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Pasterované kravské mléko
Jedlá sůl
Regulátor kyselosti
Syřidlo

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1026 kJ/247 kcal
Tuky19 g
z toho nasycené mastné kyseliny12 g
Sacharidy1 g
z toho cukry1 g
Bílkoviny18 g
Sůl0.5 g
Vláknina g

Alergeny

Mléko