Azzola Prosciutto crudo

100 g
59,90 Kč 599,00 Kč/kg
Země původu: Itálie,

Popis produktu

Prosciutto crudo je italská suchá šunka, tepelně neupravená, zpravidla nakrájená na velmi tenké plátky. Řada regionů v Itálii má své vlastní varianty prosciutta, z nichž každá má stupeň chráněného statusu, ale nejcennější jsou CHOP Prosciutto di Parma z regionu Emilia-Romagna a CHOP Prosciutto di San Daniele z regionu Friuli-Venezia Giulia. Prosciutto nesmí být zaměňováno s CHZO Speck Alto Adige z oblasti Jižního Tyrolska, které se může jevit jako podobné, ale existují rozdíly.

Použití

Plátky prosciutto crudo v italské kuchyni se často podávají jako předkrm, ovinuté kolem slané tyčinky, nebo s melounem. Přidávají se k vařené jarní zelenině, do jednoduché omáčky se smetanou na těstoviny, do nádivkek pro různá masa a používají se v mnoha dalších pokrmech. Můžete si připravit k rychlé večeři vejce se špenátem a prosciuttem: špenátové listy opláchněte a osušte, rozehřejte olej na pánvi, vložte nasekanou cibulku, prosciutto, listy špenátu a rozklepněte vejce. Osolte, opepřete a opečte. Podávejte s pečivem.

Skladování 

Uchovávejte v chladničce při teplotě 2 - 4°C.

Výrobce

Azzola Carni
Lungolinea Pio VI
80 - Terracina
Itálie

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 28 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 6 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

vepřová kýta
Sůl
Dextróza
Aroma
Koření
Antioxidant
E301 - Askorban sodný
Konzervant
E252 - Dusičnan draselný
E250 - Dusitan sodný

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1000 kJ/240 kcal
Tuky14.5 g
z toho nasycené mastné kyseliny5.5 g
Sacharidy0.4 g
z toho cukry0.3 g
Bílkoviny21 g
Sůl4.5 g
Vláknina g