Azzola Prosciutto crudo - zrající šunka

100 g
89,90 Kč 899,00 Kč/kg
Země původu: Itálie,

Prosciutto crudo je italská suchá šunka, tepelně neupravená, zpravidla nakrájená na velmi tenké plátky.

Řada regionů v Itálii má své vlastní varianty prosciutta, z nichž každá má stupeň chráněného statusu, ale nejcennější jsou CHOP Prosciutto di Parma z regionu Emilia-Romagna a CHOP Prosciutto di San Daniele z regionu Friuli-Venezia Giulia. 

Použití

Plátky prosciutto crudo v italské kuchyni se často podávají jako předkrm, ovinuté kolem slané tyčinky, nebo s melounem. Přidávají se k vařené jarní zelenině, do jednoduché omáčky se smetanou na těstoviny, do nádivkek pro různá masa a používají se v mnoha dalších pokrmech.

Můžete si připravit k rychlé večeři vejce se špenátem a prosciuttem: špenátové listy opláchněte a osušte, rozehřejte olej na pánvi, vložte nasekanou cibulku, prosciutto, listy špenátu a rozklepněte vejce. Osolte, opepřete a opečte. Podávejte s pečivem.

O výrobci

Azzola Carni je italská společnost, která se zaměřuje na výrobu uzenářských specialit. Všechny své produkty vyrábí s láskou podle originálních tradičních receptur, které zajišťují skvělou chuť a tu nejvyšší možnou kvalitu. 

Skladování 

Uchovávejte v chladničce při teplotě 2–4 °C.

Výrobce

Azzola Carni
Lungolinea Pio VI
80 - Terracina
Itálie

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 23 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 6 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.