Salát dubový červený 1ks

1 ks
Čerstvě sklizeno
22,90 Kč 22,90 Kč/ks
Český původ na rohlíku
Kategorie:
Země původu: Česká republika,

Popis produktu

Salát dubový červený Vás mile překvapí lehce nahořklou oříškovou chutí a hlavně svou šťavnatostí! Dáváme si záležet, abychom Vám už za šest hodin dodali od lokálních pěstitelů ty nejčerstvější kousky, které ještě ráno spokojeně odpočívaly v řádku u farmáře. Pojďte je s námi vyzkoušet!

Salát "dubáček" si své jméno získal díky podobnosti s listy dubu. 

Salát obsahuje vitamín C, vitamín E, vitamín B1 i B2, hořčík - významný protistresový prvek a karoten. Saláty jsou ceněny jako výborný zdroj vysoce kvalitní vlákniny. Pozitivní účinky na organismus: ulevuje při střevních potížích, posiluje srdce, zvyšuje přísun kyslíku do buněk, posiluje imunitní systém. Jedná se o produkt označený ochrannou známkou IPZ.

IPZ = integrovaná produkce zeleniny, tato zelenina je denně kontrolovaná, není zbytečně přihnojovaná a je vypěstována šetrným způsobem bez použití zbytečných chemikálií.

Použití

Konzumuje se syrový, nejlépe se sladkokyselou či česnekovou zálivkou. Hodí se pro přípravu rozmanitých salátů, ale i k dekoraci obložených talířů či jako příloha k masu.

Udělejte si lehký salátek s italskou zálivkou! Recept je velmi jednoduchý a chutný. Salát si před přípravou pořádně propereme pod tekoucím proudem vody. Omytý salát natrháme, abychom zachovali vlnitou strukturu salátu a přidáme k němu nakrájené měsíčky cherry rajčátek. Vedle do mističky si připravíme ingredience na zálivku: balzamikový ocet, sůl a panenský olivový olej. Všechny ingredience smícháme a při podávání vmícháme do salátu.

Čerstvě sklizeno

Věděli jste, že zeleninu a ovoce s označením “Čerstvě sklizeno” vám doručíme přímo od zelináře již za 6 hodin od sklizně?

Na Rohlíku najdete v sezóně lokální zeleninu a ovoce, u které vám můžeme garantovat, že se dostane na váš stůl za 6 až 48 hodin po sklizni. Je to díky tomu, že čerstvě sklizenou zeleninu nám vozí zelináři přímo na náš rohlíkovský sklad, odkud vám ji rovnou rozvážíme domů. Zelenina tak neputuje zbytečně v kamionech do meziskladů a prodejen, jako tomu je u kamenných obchodů. Na Rohlíku jde čerstvá zelenina z pole přímo k vám.

O výrobci

Tento salát byl výhradně pro Rohlik.cz vypěstován naším lokálním pěstitelem. Zakoupením tohoto salátu podporujete drobné zemědělce ve svém okolí. Rohlik.cz podporuje malé pěstitele.

Skladování

Skladujte zabalený v utěrce nebo v papírovém sáčku, vždy v lednici a nejlépe odděleně od ovoce.

Složení

Salát dubový červený
I. jakost