Rajčata sušená BIO, vanička

100 g
Bez éček
49,90 Kč 499,00 Kč/kg
Země původu: Holandsko,

Popis produktu

Rajčata sušená BIO.
Rajčata řadíme mezi plodovou zeleninu, která se pěstuje ve všech zemích světa. Zralá rajčata jsou bohatá na Beta-karoten a vitamín C, v menší míře obsahují také vitamín B a lykopeny. Poslouží i jako zdroj chromu a draslíku. Obsahují více než 90 % vody, cca 5 % sacharidů a 2,5 % bílkovin. Mají vysoký podíl vlákniny, naopak tuk neobsahují téměř žádný.
Plně vyzrálá rajčata se suší na slunci nebo v peci.

Použití

Je skvělé mít sušená rajčata vždy po ruce, protože v podstatě vydrží navždy. Před vařením musíte tyto středomořské klenoty namočit. Rajčata opláchnete pod tekoucí vodou, abyste je zbavili přebytečné soli. Pak dejte sušená rajčata do nádoby tak, aby byla všechna ponořená pod vodou. Zprudka přiveďte k varu, a pak nechte zchladnout. Slijte a osušte. Sušená rajčata mohou být použitá v salátech, těstovinách a mnoha dalších jídlech, kde si přejete zdůraznit koncentrovanou chuť rajčete. Chuť sušených rajčat je silná, proto jich nepoužívejte příliš mnoho.
Špagety se sušenými rajčaty: plátky česneku osmahneme na rozpáleném olivovém oleji společně s ančovičkami a chilli. Na mírném ohni mícháme, dokud se nám ančovičky zcela (nebo z větší části) nerozpustí. Přidáme sušená, pokrájená rajčata. Uvařené těstoviny smícháme v pánvi se směsí. Podáváme posypané petrželí a sýrem.

Složení

Rajčata sušená bio