Slide 1 of 2

Grapefruit červený na fresh, síť

1 kg
54,90 Kč 54,90 Kč/kg
Kategorie:
Země původu: Turecko,

Odrůda červeného grapu Star Ruby. Lehké povrchové vady na citrusech jsou způsobeny vlivem počasí a ošleháním větvičkami při růstu plodů. Na chuti a kvalitu dužinu nemá vliv.
Grapefruit byl poprvé objeven na ostrově Barbados v Karibském moři, odkud byl odvezen do Ameriky. Jedná se o křížence jamajské odrůdy pomeranče a indonéského pomela. Grep se pak pěstoval jako okrasná rostlina, jako ovoce je však populární až od 19. stol. Dnes známe čtyři barevné formy: bílý, žlutý, růžový a červený. Grapefruit obsahuje vitamíny skupiny B (B1, B2, B3, B6, B9, B12), C, D, E, K, vápník, hořčík, zinek, měď, železo, mangan, flavonoidy, vlákninu, karotenoid lykopen a limonoidy. Hořká chuť grapefruitu svádí k použití cukru, ale toto spojení není příliš vhodné, protože grapefruit s cukrem v žaludku kvasí.

Použití

Mírně nahořklá chuť grepů se hodí do různých salátů, lisovaných šťáv, ale i ke kuřecímu, krůtímu, kachnímu či králičímu masu. Skvěle také chutná v různých moučnících.
Grepový krém: vyšlehejte 6 žloutků se 100 g cukru a šťávou ze 2 grepů ve vodní lázni, až se dobře smísí. Postupně zašlehávejte 150 g másla, až se rozpustí a směs je hladká a míchejte do doby kdy je směs dost hustá. Odstavte, přidejte jemně nastrouhanou grepovou kůru a dobře promíchejte. Přelijte do misky, vychlaďte v ledničce minimálně 4 hodiny.

Skladování

Při pokojové teplotě vydrží grep čerstvý 3 - 5 dní, pro prodloužení životnosti ho uskladněte v chladničce.

 

Složení

Grapefruit červený
I. jakost