Slide 1 of 2

BIO Datle Medjool, vanička

100 g
BIO
Momentálně vyprodáno
Upozornit na e-mail, až bude skladem
Zobrazit podobné zboží z kategorie »
Země původu: Izrael,

Medově sladké datle Medjool v BIO kvalitě. 
Datle je sladké ovoce, které roste v bohatých hroznech na datlovníku pravém. Pěstuje se v mnoha kultivarech, které dávají žlutohnědé, červené až tmavě hnědé oválné peckovice. V subtropických a pouštních oblastech jako je například Severní Afrika a Blízký východ se jedná o jednu ze základních složek tamní potravy. Mezi největší producenty datlí na světě patří Tunisko, Irák, Egypt, Španělsko a Maroko.
Datle obsahují až 70 % sacharidů, které jsou zastoupeny v podobě přírodních cukrů a mají malý obsah vody. Jsou bohatým a významným zdrojem draslíku, chlóru, železa, vitamínů A, K a vitamínů skupiny B. V čerstvém stavu obsahují i významné množství vitamínu C, který se ale sušením ztrácí. Datle jsou především okamžitý zdroj energie a často se uvádí, že ze všech druhů ovoce mají nejvyšší energetickou hodnotu, takže se jim někdy přezdívá „přírodní palivo“.
Odrůda Medjool je považována za prémiovou a často je nazývána „královnou datlí“. Její plody jsou velké a oproti jiným masitější, sladší a chuťově bohatší. Tyto datle se dovážejí většinou sušené. Sušení probíhá většinou přirozeně, kdy se datle nechají dozrát a usušit na slunci, teprve poté se sklízejí. Výhodou je, že tyto datle zůstávají i po usušení šťavnaté a měkké. Jejich chuť je výrazná s tóny karamelu, skořice a medu.

Použití

Datle se konzumují převážně vysušené, což zlepšuje jejich trvanlivost. Výborné jsou k sýrům, sušeným šunkám a křupavému pečivu, ale lze si je vychutnat i samotné. Jsou vhodné do jogurtů, snídaňových kaší i do těsta k přípravě koláčů a dortů. Lze je využít v raw kuchyni, jelikož mají vysoké nutriční hodnoty.

Skladování

Doporučujeme skladovat v lednici při 2-4°C.

 

Složení

Bio datle Medjool