Pšeničná mouka typu 00

1 kg
Momentálně vyprodáno
Upozornit na e-mail, až bude skladem
Zobrazit podobné zboží z kategorie »
Země původu: Itálie,

Farina di grano tenero je vysoce kvalitní, výběrová, hladká mouka z pšenice seté. Neobsahuje GMO. Pšenice setá je jedna z nejrozšířenějších obilnin světa po kukuřici a rýži. Celé zrno a také jednomletá mouka obsahuje bílkoviny, tuk, glycidy, buničinu, vápník, fosfor, železo, hořčík a dále menší množství vitaminů B1, B2, B6 a PP, stopy vitaminů  C a A. Pšenice je jeden z nejdůležitějších zdrojů proteinů.

Použití

Hladká mouka je vhodná na veškeré kynuté pečené těsto a na trvanlivé, sladké i slané pečivo, protože se při zpracovávání a po upečení nedrobí. Pro velmi bohatá kynutá těsta je vhodné 30 % hladké mouky nahradit polohrubou, aby se předešlo propadnutí těsta po upečení. Mouku hladkou používáme i při vaření - např. na přípravu jíšky či bešamelu. Je nutné ji dobře provařit. Z hladké mouky lze usmažit i lívance nebo palačinky. 

O výrobci

Selezione Casillo je mladá společnost s velkou historií, která vznikla z více než 50 let zkušeností skupiny Casillo Group, která je dnes lídrem ve zpracování a uvádění na trh pšenice. Nabízí nejširší sortiment výrobků na bázi mouky. Pro Selezione Casillo z hlediska kvality byl cíl vždy jeden: zaručit absolutní bezpečnost potravin svých výrobků. Stará se pečlivě o každou jednotlivou fázi výrobního procesu, od kontroly surovin až po balení, aby se zajistily pouze nejvyšší standardy kvality. Prostřednictvím akreditované laboratoře a zkušeného a vysoce kvalifikovaného personálu jsou denně prováděny průběžné kontroly surovin a hotového výrobku, aby byla zaručena naprostá zdravotní nezávadnost.

Skladování

Mouku lze skladovat neotevřenou v původním obalu až několik měsíců v tmavé a suché spíži. 

Výrobce

Selezione Casillo Srl
Via Sant'Elia Z.I.
70033 Corata
Itálie

Složení

Mouka typu 00 z pšenice seté

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota kJ/ kcal
Tuky g
z toho nasycené mastné kyseliny0.4 g
Sacharidy73 g
z toho cukry0.4 g
Bílkoviny10 g
Sůl0.004 g
Vláknina2 g

Alergeny

Obiloviny obsahující lepek
Může obsahovat stopy:
Sójové boby