Mlékárna ValMez Zakysaná smetana 15%

180 g
11,90 Kč 66,11 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Popis produktu

Kysaná smetana má široké uplatnění v teplé i studené kuchyni. Obsahuje 15 % tuku.
 


Použití

Zakysaná smetana je vhodná k použití do studené i teplé kuchyně. Například jako přísada do koláče nebona zjemnění polévky.

O výrobci

Tradice výroby mléka a mléčných výrobků na Valašsku sahá hluboko do historie. Mlékárna ve Valašském Meziříčí byla založena již v roce 1936 jako mlékárna Spolku chovatelů hovězího dobytka s obchodním názvem Valašská spolková mlékárna ve Valašském Meziříčí. Tento spolek reprezentovalo 9 - 12 větších zemědělců z oblasti kolem Valašského Meziříčí.

Zakladatelem této mlékárny byl pan Vilém Frank, který byl jejím správcem a ředitelem až do roku 1960. Počáteční zpracovatelská kapacita byla přibližně 500 litrů denně. Kromě mléka se vyrábělo i mléko samovolně zkysané, máslo a tvarohové pomazánky. V roce 1948 se po zavedení národní správy vyměnilo zastaralé výrobní zařízení hnané transmisí za modernější zařízení. V roce 1954 byla provedena pouze rekonstrukce výrobních kapacit, která zvýšila zpracovatelskou kapacitu na 25 000 litrů denně.

Skladování

Uchovávejte při teplotě 2°C - 8°C. Po otevření spotřebujte.

Použití

Vhodné k přímé konzumaci.

Výrobce

Mlékárna Valašské Meziříčí, spol. s r.o.
Zámecká 2/57 
Krásno nad Bečvou
757 27 Valašské Meziříč

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 13 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 5 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Smetana
Bramborový škrob
Mléčná kultura

Alergeny

Mléko

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota664 kJ/161 kcal
Tuky15.1 g
z toho nasycené mastné kyseliny10 g
Sacharidy3.4 g
z toho cukry3.4 g
Bílkoviny2.8 g
Sůl0.1 g
Vláknina g