• Vážení zákazníci, momentálně se bohužel potýkáme s nedostatkem skladových kapacit a nemáme tak otevřen dostatek časových oken na to, abyste si mohli objednat nákup na čas, který vám vyhovuje. Omlouváme se, že se na nás nemůžete plně spolehnout a usilovně pracujeme na nápravě.

Entremont Raclette plátky

250 g
Prémiová kvalita
109,90 Kč 439,60 Kč/kg
Země původu: Francie,

Nakupujte přímo z receptů za pár sekund

Polotvrdý plátkový sýr typu raclette z nepasterizovaného kravského mléka.

Počátky tohoto sýru sahají až do 13. století. Původem pochází tento pokrm z jihu Švýcarska z francouzsky hovořícího kantonu Valais. Je charakteristický svým výrazným aromatem a slanou intenzivní chutí, která je závislá na době zrání. Má světle žlutou barvu s malými otvory a hnědavě oranžovou kůrku. Raclette je výborným pomocníkem v kuchyni, kde každému pokrmu dodá při roztavení jedinečnou chuť.

Tajemství intezivní chutě a vůně

Aby se vůně a příchutě sýrů plně rozvinuly, zrají ve sklepech několik týdnů. Sýry jsou opečovávány a otáčeny hlavními sýrovými mistry, aby byla zaručena jejich nejlepší možná kvalita.

Použití

Sýr se servíruje na brambory, obvykle vařené ve slupce, a kombinuje s dalšími, např. zeleninovými přílohami (cibulka, okurky, papričky, sladká kukuřice, ale také uzenina).

O výrobci

Les Fromagerie Occitanes je francouzská společnost, která působí na trhu více než 70 let. Zaměřuje se na výrobu tradičních francouzských sýrů podle tamějších receptur. Mléko na jejich výrobu pochází výhradně od francouzských krav, díky čemuž získají označení CHOP (chráněné označení původu) a CHZO (chráněné zeměpisné označení), která zaručuje tu nejvyšší kvalitu. V jejich sortimentu naleznete sýry typu Auvergne, Pyreneje, Roquefort a další.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě 4–8 °C.

Výrobce

LES FROMAGERIE OCCITANES
Zone industriale, B.P.15
Villefranche de Lauragais 312 90
Francie

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 23 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 7 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Mléko
Jedlá sůl
Mlékárenské kultury
Konzervant kůry
E235 - Natamycin

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1427 kJ/344 kcal
Tuky28 g
z toho nasycené mastné kyseliny19 g
Sacharidy0.5 g
z toho cukry0.5 g
Bílkoviny23 g
Sůl1.75 g
Vláknina g

Alergeny

Mléko
Garantem a dodavetelem informací o éčkách je nezávislá organizace Fér potravina.
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.