Sanorin

SANORIN 0,5MG/ML Nosní kapky, roztok 1X10ML

Produkt z
BENU lékárna
1 ks
119,90 Kč 119,90 Kč/ks

Doručení už do 60 minut

Sanorin 0,5 PM se používá k mírnění příznaků u akutní rýmy a zánětu vedlejších nosních dutin a zánětu středního ucha. Dále se podává na doporučení lékaře k opadnutí otoku sliznice při diagnostických zákrocích v nose. Sanorin 0,5 PM může být podáván dětem starším 3 let a mohou ho používat dospívající a dospělí.

Léčivou látkou je naphazolini nitras. Pomocnými látkami jsou kyselina boritá E284, edamin, methylparaben E218, čištěná voda.

Dávkování: Dospívající starší 15-ti let a dospělí si kapou 1 až 3 kapky přípravku. Přípravek se vkapává do obou nosních dírek, a to několikrát denně (postačuje 3krát denně). Mezi jednotlivými dávkami musí být časový odstup nejméně 4 hodiny. Přípravek se užívá krátkodobě. Neměl by být užíván déle než po dobu 5 dní u dospělých, a ne déle než 3 dny u dětí. Pokud dojde k uvolnění nosního průduchu, může být léčba ukončena i dříve. Opakovaně se přípravek smí podat až po několikadenním přerušení terapie. Přípravek se vkapává do nosní dírky v mírném záklonu hlavy. Při vkapávání do levé nosní dírky je doporučeno hlavu pootočit doleva a při vkapávání do pravé nosní dírky je doporučeno hlavu pootočit doprava. Dětem ve věku od 3 do 6 let se podává 1 - 2 kapky a dětem od 6 let a dospívajícím do 15 let 2 kapky.

Kontraindikace: Přípravek nesmí být podáván dětem do 3 let. Sanorin 0,5 PM je možno používat během těhotenství a kojení pouze na doporučení lékaře. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Výrobce: TEVA Pharma

EAN: 8594183950013

SUKL kód: 208646

Farmakoterapeutická skupina: Nafazolin

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek