Stopangin

STOPANGIN 1,92MG/ML Orální sprej, roztok 30ML

Produkt z
BENU lékárna
1 ks
179,90 Kč 179,90 Kč/ks

Doručení už do 60 minut

Přípravek Stopangin ve spreji je dezinfekční přípravek s mírným anestetickým (znecitlivujícím) účinkem. Obsahuje léčivou látku hexetidin, která působí proti bakteriím, kvasinkám a plísním. Přípravek Stopangin roztok ve spreji se používá k dezinfekci dutiny ústní a hltanu při zánětlivých a infekčních onemocněních jako je angina, zánět hltanu (projevující se bolestí v krku, zarudnutím a hlenovým povlakem), zánět sliznice dutiny ústní, zánět dásní, afty, kvasinkové infekce v dutině ústní (projevující se bělavými povlaky na sliznici a jazyku). Přípravek se dále používá k dezinfekci dutiny ústní při extrakci zubů nebo jiných chirurgických výkonech v dutině ústní (např. odstranění krčních mandlí) a k ústní hygieně (k potlačení zápachu z úst). Po poradě s lékařem je možné Stopangin používat u anginy vyvolané streptokoky jako podpůrný lék při léčbě antibiotiky. U anginy nebo jiných závažnějších onemocnění dutiny ústní a hltanu přípravek nenahrazuje léčbu antibiotiky. Přípravek mohou používat dospělí a děti starší 8 let. Balení obsahuje 30 ml.

Stopangin složení: Léčivou látkou je: hexetidinum 1,92 mg v 1 ml. Pomocnými látkami jsou: badyáníková silice, blahovičníková silice, silice květů citroníku pomerančového hořkého, silice máty peprné, methyl-salicylát, monohydrát sodné soli sacharinu, levomenthol, glycerol 85%, ethanol 96% (V/V).

Dávkování: Stopangin sprej užívání: Pokud lékař neurčí jinak, přípravek se vstřikuje do dutiny ústní 2-3krát denně. Při aplikaci spreje dodržujte níže uvedený návod k použití. Přípravek používejte po jídle nebo mezi jídly. Bez porady s lékařem používejte přípravek nejdéle po dobu 6-7 dní.

Kontraindikace: Nepoužívejte přípravek Stopangin - jestliže jste alergický(á) na léčivou látku nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku - při zánětu hrtanu (akutní onemocnění projevující se chrapotem až ztrátou hlasu, pálením v krku a suchým, dráždivým, bolestivým kašlem). Pokud si nejste jistý(á), zda se Vás toto týká, poraďte se před zahájením léčby přípravkem Stopangin s lékařem. - při suchém zánětu hltanu (chronický zánět projevující se pocitem brnění či svědění v krku, zahleněním, pokašláváním, pocitem cizího tělesa či tlaku v krku a zhoršeným polykáním). Pokud si nejste jistý(á), zda se Vás toto týká, poraďte se před zahájením léčby přípravkem Stopangin s lékařem. - Stopangin pro děti mladší 8 let není vhodný. Stopangin v těhotenství, Stopangin při kojení a plodnosti Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete tento přípravek používat. Váš lékař rozhodne o tom, zda je pro Vás používání přípravku vhodné. Uchovávání přípravku Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí. Uchovávejte při teplotě do 25 °C. Uchovávejte vnitřní obal v krabičce, aby byl přípravek chráněn před světlem. Vždy pozorně čtěte Stopangin příbalový leták.

Výrobce: IVAX Pharmaceuticals s.r.o., Opava-Komárov

EAN: 8594737049514, 8594737048111

SUKL kód: 3128

Farmakoterapeutická skupina: Různá jiná krční antiseptika

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek