Jox

JOX 85MG/ML+1MG/ML Orální sprej, roztok 1X30ML

Produkt z
BENU lékárna
1 ks
179,90 Kč 179,90 Kč/ks

Doručení už do 60 minut

Přípravek Jox se používá jako doplňková léčba při zánětlivých a infekčních onemocněních v dutině ústní a hltanu - angína, zánět hltanu, zánět mandlí, současný zánět hltanu a mandlí, zánět jazyka a afty, při chirurgických výkonech v dýchacích a polykacích cestách, při prvních příznacích chřipkových onemocnění (škrábání v krku) a k předcházení infekcí v dutině ústní u pacientů léčených cytostatiky a po ozáření. Dále se používá u angín, vyvolaných streptokoky, a to jako podpůrná léčba při současné léčbě antibiotiky. Vhodnost použití přípravku Jox u těchto stavů určí Váš lékař.

Léčivými látkami jsou povidonum iodinatum 85 mg a allantoinum 1 mg v 1 ml přípravku. Pomocnými látkami jsou: levomenthol, monohydrát kyseliny citronové, dihydrát nátrium-citrátu, ethanol 96%, propylenglykol, čištěná voda.

Dávkování: Přípravek Jox se obvykle používá (aplikuje) 2 až 4krát denně , v případě potřeby a dobrém léčebném efektu možno aplikovat i častěji (po 4 hodinách) až 3 vstřiky vpravo i vlevo nebo přímo na postižené místo, maximálně však 6krát denně. Mezi jednotlivými aplikacemi musí být časový odstup nejméně 4 hodiny.

Kontraindikace: Nepoužívejte přípravek Jox jestliže jste alergický(á) na jodovaný povidon nebo alantoin nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku; u dětí do 8 let. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Výrobce: IVAX Pharmaceuticals s.r.o., Opava-Komárov

EAN: 8594737028212

SUKL kód: 1674

Farmakoterapeutická skupina: Jodovaný povidon

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek